Bobslejowo-skeletonowy Puchar Świata w St. Moritz na sportowych antenach Polsatu

Puchar Świata w bobslejach i skeletonie kontynuuje objazd po krajach niemieckojęzycznych. Zawody w Sankt Moritz pokaże Polsat na swoich sportowych antenach.

Tor olimpijski w Sankt Moritz to jedyny naturalny obiekt, na którym rozgrywane są zawody Pucharu Świata w bobslejach i skeletonie. Jest to również tor historyczny dla tej drugiej dyscypliny, która na stałe w programie olimpijskim jest dopiero od igrzysk w Salt Lake City w 2002, ale wcześniej skeletoniści rywalizowali o medale najważniejszej imprezy sportowej czterolecia właśnie w Sankt Moritz – w 1928 i 1948 roku.

W tym roku w Szwajcarii zabraknie nowo kreowanych mistrzów Europy – Jelena Nikitina i Aleksandr Trietiakow wraz z resztą liderów kadry skupiają się na przygotowaniach do mistrzostw świata w Altenbergu. W męskiej rywalizacji tym samym na najwyższy stopień podium będzie chciał powrócić Martins Dukurs, który w Winterbergu przegrał po raz pierwszy w sezonie, tracąc przy tym tytuł mistrza Europy, który dzierżył nieprzerwanie od 2010 roku. U pań z kolei na nieobecności Nikitiny skorzystają uciekające przed nią w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Janine Flock, Tina Herrmann, Jacqueline Lölling oraz Kimberley Bos – zwłaszcza Holenderka, która w Winterbergu znalazła się poza podium, będzie chciała odbić sobie niepowodzenie sprzed tygodnia.

W męskich bobslejach do rywalizacji powrócą Łotysze, nieobecni w Winterbergu z powodu zakażeń koronawirusem. Do St. Moritz nie udał się jednak Oskars Ķibermanis, który leczy kontuzję mięśniową nóg. Na własnym terenie szczególnie po braku medalu mistrzostw Europy będą się chcieli pokazać Szwajcarzy – zwłaszcza Michael Vogt, którego trzecie miejsce w klasyfikacji dwójek zaczął ścigać Ķibermanis. Z kolei Niemcy w rywalizacji czwórek świętowali „jedynie” złoto Francesco Friedricha i zarówno Johannes Lechner, jak i Christoph Hafer będą chcieli poprawić swoją pozycję w tej konkurencji.

U pań oprócz rywalizacji dwójek, zdominowanej przez nasze zachodnie sąsiadki, rozegrane zostaną kolejne zawody w monoboboach. W obu do tej pory rozegranych zawodach wzięły udział Katrin Beierl, Melanie Hasler i Andeea Grecu – stawia je to na czele klasyfikacji, mimo że jedynie Austriaczka stawała na podium (zarówno w Winterbergu, jak i w Igls na jego najniższym stopniu).

PIĄTEK – 15 STYCZNIA 2021

09:00 Puchar Świata, Sankt Moritz, Szwajcaria: 1. ŚLIZG MĘŻCZYZN 
Polsat Sport HDIpla

10:30 Puchar Świata, Sankt Moritz, Szwajcaria: 2. ŚLIZG MĘŻCZYZN 
Polsat Sport HDIpla

12:00 Puchar Świata, Sankt Moritz, Szwajcaria: 1. ŚLIZG KOBIET
Polsat Sport HDIpla

13:30 Puchar Świata, Sankt Moritz, Szwajcaria: 2. ŚLIZG KOBIET
Polsat Sport HDIpla

SOBOTA – 16 STYCZNIA 2021

09:30 Puchar Świata, Sankt Moritz, Szwajcaria: 1. ŚLIZG DWÓJEK MĘŻCZYZN 
Polsat Sport HDIpla

11:00 Puchar Świata, Sankt Moritz, Szwajcaria: 2. ŚLIZG DWÓJEK MĘŻCZYZN 
Polsat Sport HDIpla


13:05 Puchar Świata, Sankt Moritz, Szwajcaria: 1. ŚLIZG MONOBOBÓW KOBIET
Ipla

16:00 Puchar Świata, Sankt Moritz, Szwajcaria: 2. ŚLIZG MONOBOBÓW KOBIET
Ipla

NIEDZIELA – 17 STYCZNIA 2021

09:30 Puchar Świata, Sankt Moritz, Szwajcaria: 1. ŚLIZG DWÓJEK KOBIET
Ipla

10:30 Puchar Świata, Sankt Moritz, Szwajcaria: 2. ŚLIZG DWÓJEK KOBIET
Ipla


13:05 Puchar Świata, Sankt Moritz, Szwajcaria: 1. ŚLIZG CZWÓREK MĘŻCZYZN
Ipla

14:30 Puchar Świata, Sankt Moritz, Szwajcaria: 2. ŚLIZG CZWÓREK MĘŻCZYZN
Ipla