Bokserski nokaut w wykonaniu TVP. Gale Sferis KnockOut Promotions przechodzą z Polsatu do TVP

O tym, co mówiło, stało się w końcu faktem. TVP, która w ostatnim czasie coraz szerzej mówiła o zainteresowaniu polskim portem poszła krok dalej. Już w piątek zostanie oficjalnie podpisana umowa między TVP a grupą promotorską Sferis Knockout Promotions. W ostatnich […]

O tym, co mówiło, stało się w końcu faktem. TVP, która w ostatnim czasie coraz szerzej mówiła o zainteresowaniu polskim portem poszła krok dalej. Już w piątek zostanie oficjalnie podpisana umowa między TVP a grupą promotorską Sferis Knockout Promotions.

W ostatnich latach gale grupy Sferis Knockaut Promotions kojarzyły się przede wszystkim z telewizją Polsat. To właśnie na antenach tej stacji kibice boksu w Polsce mogli oglądać rozwój takich pięściarzy jak: Artur Szpila, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk czy Krzysztof Głowacki. Teraz przyszedł czas na wielką zmianę na bokserskim rynku. Umowa z Telewizją Polską ma być długoterminowa i i zgodnie z nią w ciągu roku ma być transmitowane od pięciu do sześciu gal, a wszystkie gale mają być transmitowane w TVP Sport oraz na sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej. To jeszcze zwiększy zasięg oglądalności bosku. Nieoficjalnie mówi się, że najważniejsze pojedynki mogą być transmitowane w kanałach otwartych Telewizji Polskiej. W stajni Sferis Knockout Promotions boksują m.in: Krzysztof „Diablo” Włodarczyk (54-4-1, 38 KO), Krzysztof Głowacki (29-1, 18 KO), mistrzyni świata Ewa Piątkowska (10-1, 4 KO), Artur Szpilka (20-3, 15 KO) i wysoko notowany w rankingach Maciej Sulęcki (26-0, 10 KO). W kolejnych miesiącach nadzieje będą wiązane także z mistrzem Europy Kamilem Szeremetą (17-0, 3 KO) oraz wysoko notowanym w kategorii superlekkiej Michałem Syrowatką (19-1, 7 KO).

To nie jedyna inwestycja w bokserki rynek Telewizja Polskiej. Już wcześniej TVP zapewniła sobie prawa to transmitowana wielkiego wydarzenia w królewskiej kategorii wagowej. W Wielką Sobotę zobaczymy starcie Anthony Joshua z Joseph Parker. Nieoficjalnie mówi się też, że TVP jest zainteresowana transmisją Narodowej Gali Bosku, która już 25 maja na stadionie narodowym.

About 0a60d0xx