Borussia traci punkty! Werder Brema 0:0 Borussia Dortmund

31.08 o godzinie 15:30 rozpoczął się mecz Werderu Brema przeciwko Borussii Dortmund. Sam mecz nie okazał się jednak zbyt spektakularnym widowiskiem, a kibice nie mieli okazji obejrzeć ani jednej bramki.

Choć obydwie drużyny zdołaly stworzyć sobie po kilka sytuacji, tego dnia brakowało przede wszystkim skuteczności, a gra przez większość czasu toczyła się w środku pola. Jedynym wydarzeniem wpisanym do protokołu były żółte kartki, których posypało się łącznie dziewięć, a także czerwień, którą w 73. minucie obejrzał Nico Schlotterbeck. Sytuacja ta była spowodowana zgromadzeniem dwóch żółtych kartoników, w trakcie zaledwie 20 minut.

W trzeciej kolejce ekipa z Dortmundu stanie na przeciw Heidenheim, natomiast Werder zmierzy się z Mainz.