Bournemouth 2:0 Arsenal – skrót meczu: Sensacja kolejki?

Mecz 8. kolejki Premier League, pomiędzy Bournemouth, a Arsenal Londyn, przyniósł za sobą niemałą niespodziankę. Gospodarze, po świetnej końcówce, pokonują londyńskiego giganta 2:0.

Jak się wydaje, wydarzeniem, które zapewne poniekąd ustaliło tak niespodziewany przebieg meczu, była czerwona kartka, którą w 30. minucie obejrzał Saliba. Trudno nie odnieść wrażenia, że goście byli dziś zwyczajnie bez radni. W sumie jeden strzał na bramkę to wszystko, na co było stać podopiecznych Mikela Artety. Bournemouth natomiast pewnie wykorzystało tę niemoc i w 70., oraz 79. minucie, zwycięstwo swojej drużynie zapewnili kolejno Christie i Kluivert, z czego ten drugi wpisał się na listę strzelców po rzucie karnym.