Brighton zatrzymuje Arsenal! Arsenal 1:1 Brighton – skrót meczu

W jednym ze spotkań 3. kolejki angielskiej Premier League, Arsenal podjął na Emirates Brighton, dla którego mecz ten był dobrą weryfikacją dyspozycji, która w ostatnich tygodniach zdawała się być kapitalna.

Jeśli któraś z ekip opuściła dziś murawę w lepszym nastroju, to zdecydowanie było to właśnie Brighton. Choć wynik meczu został otwarty w 38. minucie, po bramce Havertza, to w czwartej minucie drugiej części rywalizacji drugą żółtą (a w konsekwencji czerwoną) kartkę obejrzał Rice. Zapewne w dużej mierze zadecydowało to o tym, że jeden z głównych faworytów do mistrzostwa, w ostateczności stracił punkty.

W 58. minucie do wyrównania doprowadził Joao Pedro i jak się okazało – to trafienie ustaliło już wynik spotkania.

Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Zarówno dla Arsenalu, jak i Brighton, są to pierwsze stracone punkty w bieżącym sezonie ligowym.