Bundesliga: Bayern zwycięża w „Polskim Meczu”.

Bayern Monachium planowo zgarną 3 punkty w meczu z beniaminkiem z Kolonii, dzięki czemu powiększył przewagę nad najgroźniejszymi konkurentami do zdobycia tytułu. W spotkaniu udział wzięło aż trzech Polaków, napsatnik Bawarczyków- Robert Lewandowski oraz Adam Matuszczyk i Paweł Olkowski reprezentujący […]

Bayern Monachium planowo zgarną 3 punkty w meczu z beniaminkiem z Kolonii, dzięki czemu powiększył przewagę nad najgroźniejszymi konkurentami do zdobycia tytułu. W spotkaniu udział wzięło aż trzech Polaków, napsatnik Bawarczyków- Robert Lewandowski oraz Adam Matuszczyk i Paweł Olkowski reprezentujący barwy FC Koeln.

Od pierwszych minut spotkania inicjatywa należała do drużyny gości. Taktyka Fc Koeln polegająca na zaciekłej obronie własnej bramki i szybkich kontratakach legła w gruzach już w 19. minucie. Akcję z prawej strony boiska zapoczątkował Arjen Robben, dograł on piłkę do Thomasa Muellera, który błyskawicznie wrzucił ją w polek karne, a tam niekryty przez nikogo Mario Goetze wpakował „futbolówkę” do bramki Timo Horna. W następnej dogodnej sytuacji na podwyższenie prowadzenia, po podaniu Xabiego Alonso znalazł się Mueller, jednak tym razem bramkarz gości popisał się piękna paradą i uchronił swój zespół od straty kolejnej bramki. Jedyną groźną akcję po której bliski strzelenia gola był Adam Matuszczyk, zespół z Kolonii przeprowadził w 34. minucie. Polak dostał świetne podanie od Daniela Halfara, niestety jego strzał z bliskiej odległości wybronił Manuel Neuer. Zawodnicy Pepa Guardioli dominowali na placu gry, stwarzali sobie wiele sytuacji do strzelenia kolejnych bramek, jednak na przerwę zeszli tylko ze skromnym prowadzeniem 1:0.

Obraz gry w drugiej części był niemal identyczny co w pierwszej połowie meczu. Bayern miał nadal dużą przewagę w posianiu piłki i to piłkarze z Monachium częściej kreowali wydarzenia boiskowe. Zawodnicy beniaminka szukali swoich szans w kontratakach cały czas wierzyli, że jedna udana akacja może dać im remis. W 55. minucie trener Bayernu wprowadził na boisko Mehdiego Benatię, sadzając tym samym na ławce Thomasa Muellera. Bawarczycy nie zamierzali jednak rezygnować z atakowania bramki Kolonii. Zmiana rezultatu spotkania nadeszła w 66. minucie, kolejny raz akcję zapoczątkował Robben, który szybkim podanie „uruchomił” Goetzego. Ten mocno dośrodkował przed bramkę FC Koeln, gdzie po niefortunnej interwenci piłkę do własnej bramki wpakował Daniel Halfar. Gospodarze spotkania w miarę upływu czasu tracili nadzieje na jakąkolwiek zdobycz punktową. Wynik nie uległ już zmianie, przez co zespół Olkowskiego i Matuszczyk poniósł druga porażkę z rzędu, a do tego nie jest już zespołem z najlepszą defensywą w lidze.

1. FC Koeln – Bayern Monachium 0:2 (0:1)