Bundesliga: Hertha wygrywa 3:2 ze Stuttgartem po emocjonującym widowisku

Pierwszy mecz siódmej kolejki Bundesligi, był spotkaniem drużyn znajdujących się w tabeli tuż nad strefą spadkową . Każda z ekip chciała więc wywalczyć w tym meczu punkty, dzięki którym będzie mogła „odskoczyć” na bezpieczną odległość od zespołów walczących o utrzymanie. […]

Pierwszy mecz siódmej kolejki Bundesligi, był spotkaniem drużyn znajdujących się w tabeli tuż nad strefą spadkową . Każda z ekip chciała więc wywalczyć w tym meczu punkty, dzięki którym będzie mogła „odskoczyć” na bezpieczną odległość od zespołów walczących o utrzymanie. Dzięki temu kibice byli świadkami emocjonującego widowiska i zobaczyli aż pięć bramek.

kicker.de

Spotkanie od mocnego uderzenia zaczęli goście, otwierając wynik spotkania już w 5. minucie spotkania. Szybką akcje prawym skrzydłem zapoczątkował Ibisević, który błyskotliwym podaniem „uruchomił” Kleina. Ten dograł piłkę do wbiegającego w pole karne Leitnera, który bez problemów umieścił ja w siatce. Mimo niekorzystnego wyniku Hertha nie rzuciła się od razu do odrabiania strat, lecz spokojnie czekała na swoje szanse. Ta szansą był niewątpliwie rzut karny, podyktowany po nieodpowiedzialnym zachowaniu 19-letniego Gruezo we własnym polu karnym. Pewnie egzekwował go pozyskany przed sezonem za trzy miliony Salomon Kalou. Gospodarze jeszcze kilkakrotnie zdołali zagrozić bramce strzeżonej przez Kirschbauma, jednak do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Tuż po rozpoczęciu drugiej części spotkania, doskonałą sytuację na strzelenia bramki miał Werner, lecz Kirschbaum był na posterunku i zażegnał niebezpieczeństwo. Mimo, że to Vfb Stuttgart sprawiało w drugiej połowie lepsze wrażenie, to Hertha w 64. minucie wyszła na prowadzenie w meczu. Drugie trafienie w spotkaniu zaliczył Kalou, który przeprowadził indywidualną akcję i sam ją wykończył, posyłając piłkę obok bramkarza gości. Po 75 minutach było już 3:1 dzięki akcji Aenisa Ben-Hatiry i strzałowi Roya Beerensa. Die Schwaben ponownie złapali kontakt z Herthą na skutek samobójczej bramki Sandro Wagnera, ale na wyrównanie zabrakło mi czasu. Berlińczycy nie dali już sobie strzelić żadnych bramek, dzięki czemu zdobyli cenne trzy punkty i awansowali na 12. ozycję w tabeli.

Hertha Berlin – Vfb Stuttgart 3:2 (1:1)