Bundesliga: Źrebaki potwierdzają bardzo dobrą formę i ogrywają Hoffenheim 3:1.

Borussia Moanchengladbach wygrywa z TSG 1899 Hoffenheim 3:1, w meczu drużyn walczących o europejskie puchary. Tym samym piłkarze Luciena Favre’a wspólnie z Bayernem Monachium są nadal niepokonani w tym sezonie Bundesligi. bundesliga.com Spotkanie od mocnego uderzenia zaczęli gospodarze. Już w […]

bmg_vs_tsg_3-1bundesliga.com

Spotkanie od mocnego uderzenia zaczęli gospodarze. Już w 12. minucie bramkarz „Wieśniaków” musiał wyciągać pikę z siatki. Bramkę uderzeniem z woleja strzelił Andre Hahn, któremu z lewej strony dogrywał Hermann. Goście jak przystało na czwartą drużynę Bundesligi, nie zamierzali jednak się poddawać.

W 28. minucie Firmino wypatrzył znajdującego się na wyśmienitej pozycji Anthony Modeste, lecz napastnik zbyt wcześnie ruszył do przodu i sędzia boczny uniósł chorągiewkę. Dwie minuty później francuski snajper wykorzystał błąd obrony rywali, przeją piłkę błąkającą się na skraju pola karnego i płaskim strzałem pokonał Sommera.

Minęły następne dwie minuty i oglądaliśmy kolejna bramkę na Borussia-Park. Tym razem Andre Hahn i Patrick Hermann zamienili ie rolami, dogrywał ten pierwszy a akcję strzałem nad bramkarzem wykończył drugi pomocnik .

Po przerwie emocje wcale nie opadły. Chwilę po przerwie piłkę w polu karnym dostał Kruse, lecz jego strzał poskutkował tylko rzutem rożnym dla „Źrebaków”. W 52. minucie ponownie uderza Kruse, tym razem z rzutu wolnego. Jego strzał zdołał jeszcze wybronić Baumann, jednak na dobitkę Patricka Hermanna nic nie mógł poradzić bramkarz przyjezdnych.

Ataki rozpędzonej Borussii jednak nie ustawały. Najpierw nieznacznie pomylił się Dominguez, a chwilę potem bramkowej sytuacji nie wykorzystał Raffael. W 77. minucie na placu gry pojawił się Jiloan Hamad. To właśnie szwedzki pomocnik gości w ostatnich minutach meczu mógł zmienić wynik spotkania, jednak jego strzał z woleja trafił prosto w bramkarza Borussii.

Borussia Monchengladbach – TSG 1899 Hoffenheim 3:1 (2:1)