Butterfield Bermuda Championship w Golf Channel Polska

W związku z odwołaniem zawodów World Golf Championships w Chinach, zmianie uległ kalendarz zawodowych rozgrywek golfistów. Uczestnicy European Tour zyskali tydzień przerwy przed finałami sezonu, a zmagania na Bermudach w ramach PGA Tour zyskały na randze. Tę imprezę pokaże Golf […]

W związku z odwołaniem zawodów World Golf Championships w Chinach, zmianie uległ kalendarz zawodowych rozgrywek golfistów. Uczestnicy European Tour zyskali tydzień przerwy przed finałami sezonu, a zmagania na Bermudach w ramach PGA Tour zyskały na randze. Tę imprezę pokaże Golf Channel Polska.

W 2019 roku, podczas pierwszej edycji zawodów w Southampton Parish, Bermuda Championship były jedynie poboczną imprezą, dla tych, którzy nie zakwalifikowali się do WGC. Zarówno przed rokiem, jak i tym razem, odwołanie zawodów Champions dało szansę zdobycia kwalifikacji do The Masters, a także pełnej puli punktów do rankingu FedEx Cup, decydującego o końcowym triumfie w PGA Tour. Przed rokiem po dogrywce z Wyndhamem Clarkiem zwyciężył Brian Gay. W tym roku Gay przystąpi do obrony tytułu, a grono rywali ponownie nie będzie znaczące. Wyróżniają się wśród nich Christiaan Bezuidenhout, Patrick Reed czy Danny Willett – utytułowani golfiści, których jednak ostatnio oglądaliśmy często w cyklu European Tour. Turniej można jednak nazwać „ciszą przed burzą” – już za trzy tygodnie bowiem emocjonować się będziemy grą m.in. Adriana Meronka w finale europejskiej serii w Dubaju.

CZWARTEK – 28 PAŹDZIERNIKA 2021

19:30 PGA Tour – Bermuda Championship, Southampton, Bermudy: I RUNDA

Komentarz: Jacek Person

PIĄTEK – 29 PAŹDZIERNIKA 2021

19:30 PGA Tour – Bermuda Championship, Southampton, Bermudy: II RUNDA

Komentarz: Jacek Person

SOBOTA – 30 PAŹDZIERNIKA 2021

19:00 PGA Tour – Bermuda Championship, Southampton, Bermudy: III RUNDA

Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 31 PAŹDZIERNIKA 2021

19:00 PGA Tour – Bermuda Championship, Southampton, Bermudy: FINAŁ

Komentarz: Jacek Person

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.