Eliminacje ME 2016: Chorwacja gromi u siebie Azerbejdżan.

W trzeciej kolejce spotkań grupy H eliminacji Mistrzostw Europy 2016 do Chorwacji na Stadion Gradski VRT w Osijek przyjechał Azerbejdżan, który po dwóch pierwszych porażkach zapowiadał walkę, ale nie spodziewał się, że mecz skończy się takim wynikiem. Wszystko zaczęło się w […]

Wszystko zaczęło się w 11 minucie. Z prawej strony piłkę po ziemi w pole karne rywala dograł Darijo Srna, a tam wślizgiem z około 5 metrów, do bramki wpakował ją Andrej Kramarić. W 34 minucie było już 2:0. Tym razem z rzutu wolnego z lewej strony z głębi pola piłkę dośrodkowywał nie kto inny, a Ivan Rakitić. Do piłki doszedł Ivan Perišić, który bez problemu zgubił obrońcę, o czym pokonał bezradnego Kamrana Agayeva. 45 minuta to kolejne dośrodkowanie zamienione na bramkę. Z lewej strony futbolówkę wrzucał Danijel Pranjić, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Ivan Perišić. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem 3:0, kolejną fantastyczną akcję wyprowadziła ekipa Chorwacji. Piłkę do pola karnego Luka Modrić, a tam Marcelo Brozović strzałem na długi słupek pokonał Kamrana Agayeva.

W 56 minucie po bardzo groźnym faulu (Elnur Allahverdiyev kopnął w głowę Darijo Srnę) mieliśmy rzut karny dla Chorwatów, a Luka Modrić nie miał problemów, by zamienić go na gola, mimo że Kamran Agayev dobrze wyczuł intencje strzelającego. Wynik tego spotkania ustaliło samobójcze trafienie w 61 minucie, którego autorem był Rashad Sadıqov. Piłkę na okolicę 7 metra w pole karne dograł Ivan Perišić, a Azer wślizgiem pokonał własnego bramkarza.

Chorwacja – Azerbejdżan 6:0 (4:0)

1:0 Andrej Kramarić 11′
2:0 Ivan Perišić 34′
3:0 Ivan Perišić 45′
4:0 Marcelo Bozović 45+1′
5:0 Luka Modrić (k) 56′
6:0 Rashad Sadıqov (sam.) 61′

Chorwacja: Subašić, Srna, Ćorluka, Vida, Modrić (60. Halilović), Pranjić, Rakitić, Brozović, Kovačić (24. Perišić), Mandžukić, Kramarić (76. Olić)

Azerbejdżan: Agayev, Sadıqov, Allahverdiyev (76. Guliyev), Ramaldanov, Medvedev, Qarayev (30. Ramazanov; 41. Huseynov), Hüseynov, Ämirquliyev, Abdullayev, Äliyev, Nazarov