Mistrzowska szansa „Diablo”, KSW 40, UFC przyjeżdża do Gdańska – wielki weekend ze sportami walki (akt.)

W sobotę odbędą się dwie gale bokserskie w Polsce, jednak żadna z nich nie zapowiada się nadzwyczaj emocjonująco. Najwięcej umiejętności sportowych zobaczymy Belfaście, gdzie Ryan Burnett podejmie Zhanata Zhakiyanowa. 

W Wieliczce kolejny swój event zorganizuje Tomasz Babilońśki. W walce wieczoru Michał Cieślak zadebiutuje w wadze ciężkiej i zmierzy się z bardzo przeciętnym Ivicą Bacurinem. Chociaż „Babilon” zapewnia, że ta walka pokaże, czy Cieślak jest gotowy na starty w heavyweight, to jednak przeciwnik nie zaprezentuje tego. Bacurin to bowiem słaby zawodnik, który najczęściej pada po pierwszym mocnym ciosie. Jeśli eksplozywny i efektowny styl Michała nie zagwarantuje mu szybkiego zwycięstwa przed czasem, będzie to duża niespodzianka.

W Wieliczce zobaczymy jeszcze kilka innych pojedynków. Niepokonany, trenujący na co dzień w Nieczech Marek Jędrzejewski podejmie niezłego Gruzina Giorgiego Abuladze, który jednak nie ma większych szans na zwycięstwo. Po remisie z Markiem Matyją już chyba ostatnią szansę dostanie Dariusz Sęk. Jego przeciwnik, Francis Cheka nie powinien mu jednak sprawić większych problemów. Poza tym Siergiej Werwejko podejmie niepokonanego Węgra Laszlo Fakete, a w pojedynku niepokonanych Polaków Kamil Gardzielik powinien poradzić sobie z Leopoldem Krzeszewskim. Co ciekawe, Gardzielik swoją ostatnią walkę stoczył w zeszły piątek w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie nie bez trudu uporał się z Ukraińcem Artemem Karpecem.

Trudno dopatrzeć się ciekawego pojedynku podczas gali w Żyrardowie, organizowanej przez Marcina Najmana. Wystąpią tam Przemysław Opalach, Andrzej Sołdra czy Adam Koprowski, ale ich przeciwnicy to nieporozumienie.

Ryan Burnett to jeden z największych talentów w niższych kategoriach wagowych. Zdobył on już tytuł mistrzowski IBF, kiedy to w czerwcu tego roku pokonał bardzo wyraźnie solidnego Lee Haskinsa. Tym razem jego przeciwnikiem będzie czempion WBA Super Zhanat Zhakiyanov. Kazach to bardzo dobry zawodnik, jednak może nie mieć atutów, aby przeciwstawić się Brytyjczykowi. Jest niższy, preferuje ofensywną postawę, ale przy tym zdecydowanie wolniejszy i mniej lotny na nogach. Wydaje się, że walczący z dystansu Burnett powinien wygrać na punkty. Szykuje się bardzo dobry pojedynek.

Undercard gali nie zachwyca. Warto zwrócić uwagę na ciekawego Paula Hylanda Jra, który stoczy bój z doświadczonym Stephanem Ormondem. Poza tym Tyrone McKenna spróbuje przełamać twardego jak stal Renalda Garrido, a James Tennyson stoczy bój z Darrenem Traynorem.

W nocy z soboty na niedzielę odbędzie się znakomicie zapowiadająca się gala w Newark, gdzie wystąpi trzech Polaków. W walce wieczoru Krzysztof „Diablo” Włodarczyk spróbuje sprawić niespodziankę, pokonać Murata Gassijewa, zdobyć pas IBF w wadze junior ciężkiej i dostać szansę występu w półfinale WBSS z Yunierem Dorticosem. Swoją najważniejszą walkę w karierze stoczy Maciej Sulęcki, który podejmie świetnego Niemca Jacka Culcaya i jeśli zwycięży, będzie oficjalnym pretendentem do walki z Jermellem Charlo, mistrzem świata świata WBC, któy w zeszły weekend poskromił już w pierwszej rundzie bardzo utalentowanego Ericksona Lubina. Trzecim naszym rodakiem będzie Mateusz Masternak, ale jego rywal Stivens Bujaj nie powinien mu postawić poprzeczki nadzwyczaj wysoko. Chociaż długo zapowiadało się, że żadna polska telewizja nie pokaże tej gali, w piątek wieczorem stacja Polsat Sport ogłosiła zakup prawa do transmisji.

Fani MMA również dostaną duże emocje. W nocy z piątku na sobotę odbędzie się MMA Bellator 185, gdzie w walce wieczoru Gegard Mousasi podejmie Aleksandra Szlemienkę, natomiast w sobotę wieczorem Donald Cerrone podejmie Darrena Tilla podczas UFC Fight Night 118 w Gdańsku. W tym wielkim wydarzeniu zobaczymy kilku Polaków. W Ergo Arenie zaprezentują się: Jan Błachowicz, Oskar Piechota, Marcin Held, Adam Wieczorek i Damian Stasiak.

W niedzielę wieczorem kolejny event zaprezentuje organizacja KSW. Ich 40. gala odbędzie się tym razem w Lublinie, a w walce wieczoru Mariusz Pudzianowski podejmie Jamesa McSweeneya. Poza tym w ringu zobaczymy starcia: Mateusz Gamrot – Norman Parke, Michał Materla – Paulo Thiago, Maciej Jewtuszko – David Zawda czy Michał Fijałka – Chris Fields. Szerszą widownią zainteresuje pewnie „walka” Popka Monstera z aktorem Tomaszem Oświecińskim.

SOBOTA – 21 PAŹDZIERNIKA 2017

03:00 MMA Bellator 185: GEGARD MOUSASI – ALEKSANDR SZLEMIENKO na żywo
CANAL+ Sport HD

19:15
 Gala Boksu, Wieliczka, Polska: MICHAŁ CIEŚLAK – IVICA BACURIN na żywo
*(od 20:00 także w Polsat Sport HD)
Polsat Sport HD Ipla

20:30 Gala Boksu, Żyrardów, Polska: ANDRZEJ SOŁDRA – ANDREJS TOLSTIHS na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

21:00 
UFC Fight Night 118: DONALD CERRONE – DARREN TILL  na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 22 PAŹDZIERNIKA 2017

00:05 Gala Boksu, Belfast, Irlandia Północna: RYAN BURNETT – ZHANAT ZHAKIYANOV premiera.200
Polsat Sport HD Ipla


02:00 
Gala Boksu, Newark, USA: MURAT GASSIJEW – KRZYSZTOF WŁODARCZYK premiera.200
Polsat Sport HD Ipla


20:00 
KSW 40: MARIUSZ PUDZIANOWSKI – JAMES McSWEENEY na żywo
 Ipla