Crolla – Burns i powrót „Snary”. Sporo atrakcji ze sportami walki w polskiej TV

Przed nami drugi kolejny weekend, nie obfitujący w zbyt wielkie wydarzenia, jeśli chodzi o gale bokserskie na świecie. Sytuację ratuje nieco Eddie Hearn, który budzi się z wakacyjnego letargu i zaczyna pokazywać coraz lepsze eventy. 

W Manchesterze dojdzie do starcie Anthony’ego Crolii z Ricky’m Burnsem. Obaj zawodnicy to byli mistrzowie świata w wadze lekkiej, a Burns dodatkowo w super lekkiej. Obaj stracili swoje trofea w ostatnich pojedynkach. Crolla przegrał wyraźnie na punkty ze świetnym Jorge Linaresem, a Burns również przez decyzję sędziowską uległ Juliusowi Indongo. Obaj Anglicy znajdują się na zakręcie swojej kariery. Kolejna porażka może oznaczać wypadnięcie z poważnego biznesu, czego zapewne chcieliby uniknąć. Dlatego ten pojedynek zapowiada się bardzo ciekawie. Faworytem jest młodszy, bardziej eksplozywny ostatnio Crolla, który wcześniej pokazywał, że potrafi boksować na bardzo wysokim poziomie. Burns rzuci na szalę swoje doświadczenie, umiejętność walczenia trudnych walk i znakomite przygotowanie wydolnościowe. Wydaje się, że jednak, że to może być za mało, a szybszy i potrafiący się bić Crolla wypunktuje obytego na światowych ringach przeciwnika.

W Manchesterze zobaczymy kilka innych ciekawych pojedynków. Na karcie telewizyjnej znajdą się zapewne dodatkowo pojedynki: Conor Benn – Nathan Clarke, Hosea Burton – Kristof Demendi, Scott Cardle – Lee Connelly, Robbie Barrett – Lewis Ritson i Sam Eggington – Mohamed Mimoune.

TVP Sport pokaże kolejną galę organizowaną przez Dariusza Snarskiego. W walce wieczoru zweryfikowany już nieco przez polski rynek bokserski Tomasz Mazur zmierzy się z niegyś dobrze zapowiadającym się Białorusinem Siergiejem Huliakiewiczem, który przegrał jednak pięć z ostatnich sześciu pojedynków. Polak posiada wszystkie argumenty w swoich rękach, więc można spodziewać się szybkiego nokautu z jego strony. W Białymstoku pokaże się kilku ciekawych polskich pięściarzy. Jeden z największych, ale najprawdopodobniej zmarnowanych talentów w polskim boksie, niepokonany Kamil Łaszczyk zmierzy się z Andrejem Nurczyńskim i nie powinien mieć żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Zobaczymy również Pawła Wierzbickiego, stającego naprzeciw Aliaksandra Niachajczyka. Co ciekawe, w Białymstoku zaprezentuje się… sam promotor gali. Dariusz Snarski nie ma dość, lubi boksować sobie dla zabawy i w ten sposób dorabiać parę groszy. Jego przeciwnikiem będzie mocno bijący, idący na pięściarską wojnę Richard Walter, Powinno być ciekawie.

SOBOTA – 7 PAŹDZIERNIKA 2017

03:00 MMA Bellator 184: EDUARDO DANTAS – DARRION CALDWELL na żywo

Komentarz: Edward Durda – Karol Matuszczak

18:30 
Kickboxing Talents 36: SERGEJ BRAUN – DIMITRI SCHAFER na żywo

Komentarz: Daniel Dziubicki

18:50
 
Gala Boksu, Białystok, Polska: TOMASZ MAZUR – SIARHEI HULIAKEVICH na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

20:00 
Gala Boksu, Manchester, Wielka Brytania: ANTHONY CROLLA – RICKY BURNS na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 8 PAŹDZIERNIKA 2017

04:00 UFC 216: TONY FERGUSON – KEVIN LEE na żywo
Ipla