Crystal Palace 0:1 Liverpool – skrót meczu: Goście meldują się na pierwszym miejscu w tabeli

Liverpool w pierwszym sobotnim meczu Premier League pokonał na wyjeździe Crystal Palace 1:0.

Fani The Reds doskonale wiedzą, jakie mecze z Crystal Palace potrafią być ciężkie i nie inaczej było sobotniego popołudnia. Już w pierwszej minucie Eddie Nketiah pokonał Alissona, jednak sędzia wskazał pozycję spaloną. Po niecałych dziesięciu minutach Diogo Jota otworzył wynik spotkania. Cody Gakpo zagrał do Portugalczyka w pole karne a ten z pierwszej piłki strzelił prosto do bramki. Pod koniec pierwszej połowy Ismaila Sarr uderzył w lewy dolny róg bramki, jednakże refleksem wykazał się golkiper gości, Brazylijczyk Alisson.

W drugiej połowie do głosu doszedł Mohamed Salah, ale Dean Henderson nie dał przejść piłce. Później głową uderzał Diogo Jota, koniec końców strzelając obok bramki. Pod koniec spotkania kontuzji doznał Alisson, więc siłą rzeczy… Vitezslav Jaros zadebiutował w barwach Liverpoolu. Pięć minut później obronił strzał Eberechiego Eze. Tym samym to Liverpool odniósł zwycięstwo i zabrał do Merseyside trzy punkty. Drużyna Arne Slota umacnia się na pierwszym miejscu w tabeli. Crystal Palace z kolei okupuje 18. miejsce w tabeli, nie wygrywając w tym sezonie ani jednego meczu.