Ćwierćfinały mistrzostw Świata kobiet w piłce nożnej w TVP Sport HD

Piłkarskie mistrzostwa świata kobiet wchodzą w decydującą fazę. Już od czwartku osiem zespołów, które pozostały w turnieju będą rywalizować w ćwierćfinałach. Spotkania będzie można zobaczyć na TVP Sport HD i w internecie na sport.tvp.pl. W czwartek w pierwszym ćwierćfinale reprezentantki […]

Piłkarskie mistrzostwa świata kobiet wchodzą w decydującą fazę. Już od czwartku osiem zespołów, które pozostały w turnieju będą rywalizować w ćwierćfinałach. Spotkania będzie można zobaczyć na TVP Sport HD i w internecie na sport.tvp.pl.

W czwartek w pierwszym ćwierćfinale reprezentantki Norwegii zmierzy się w Le Havre z Angielkami. Piłkarki ze Skandynawii dopiero po rzutach karnych ograły Australijki w 1/8 finałów. W podstawowym czasie gry był remis, 1:1, a w dogrywce Australijki jeszcze musiały grać w osłabionym składzie po czerwonej kartce dla jednej z zawodniczek. Natomiast Angielki bez większych problemów ograły Kamerun aż 3:0.

Dzień później gospodynie turnieju Franuzki w Paryżu podejmą Amerykanki i będzie to jedno z dwóch szlagierowych spotkań ćwierćfinałowych. Francuski dopiero po dogrywce rozstrzygnęły rywalizację z Brazylijkami. W podstawowym czasie meczu był również remis 1:1. Natomiast Amerykanki po ciekawym meczu wyrzuciły z turnieju Hiszpanki.

W sobotę zostaną rozegrane pozostałe dwa ćwierćfinały. Najpierw w Valenciennes Włoszki zagrają z Holenderkami. Włoszki bez większych problemów poradziły sobie z Chinkami wygrywając pewnie 2:0, natomiast Holenderki w drugim pojedynku Europejsko-Azjatyckim pokonały Japonki 2:1. Tutaj decydująca bramka dla Holenderek padła w doliczonym czasie meczu.

Na zakończenie ćwierćfinałów Niemki zagrają w Rennes ze Szwedkami. Niemki z łatwością zakończyły rywalizację w 1/8 finałów rozbijając Nigeryjki pewnie 3:0, natomiast w meczu Szwedek z Kanadyjkami rozstrzygnęła zaledwie jedna bramka, która została zdobyta przez piłkarki ze Skandynawii. Ten ćwierćfinał również zapowiada się niezwykle pasjonująco.

CZWARTEK – 27 CZERWCA 2019

20:55 Mistrzostwa Świata Kobiet, Le Havre, Francja – 1/4 finału: NORWEGIA – ANGLIA na żywo
*(o 23:50  w TVP Sport HD)
sport.tvp.plTVP Sport HD
Komentarz: Michał Zawacki

PIĄTEK – 28 CZERWCA 2019

20:50 Mistrzostwa Świata Kobiet, Paryż, Francja – 1/4 finału: FRANCJA – USA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Tomasz Jasina – Emilia Zdunek

SOBOTA – 29 CZERWCA 2019

14:50 Mistrzostwa Świata Kobiet, Valenciennes, Francja – 1/4 finału: WŁOCHY – HOLANDIA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

18:25 Mistrzostwa Świata Kobiet, Rennes, Francja – 1/4 finału: NIEMCY – SZWECJAna żywo
*(30 czerwca o 06:20  w TVP Sport HD)
sport.tvp.plTVP Sport HD

About 0a60d0xx