Czas na fazę play-off w PLH. Transmisje na sport.tvp.pl

W niedzielę rozgrano ostatnią kolejkę sezonu zasadniczego PLH. W tej fazie rozgrywek tryumfowała ekipa GKS Katowice dwa punkty przed faworytem do końcowego tryumfu Unią Oświęcim. Do fazy play-off nie udało się awansować będącemu w przebudowie Podhalu Nowy Targ. Najbardziej wyrównaną parę ćwierćfinałów tworzy Comarch Cracovia i GKS Tychy, które wielokrotnie w ostatnich latach spotykały się w finale rozgrywek. Dużo emocji powinno być również w starciach między obecnym mistrzem z Jastrzębia i Energą Toruń. Transmisje z meczów ćwierćfinałowych PLH można zobaczyć na stronie sport.tvp.pl i aplikacji mobilnej TVP Sport.

Dzisiaj i jutro będziemy mogli zobaczyć starcie faworyta z Oświęcimia z solidnym Ciarko Sanok. Sanoczanie sezon zasadniczy zakończyli na siódmym miejscu z dorobkiem 48 punktów. Unia po początkowym słabym początku ostatecznie wywalczyła drugie miejsce z dorobkiem 81 punktów, dwa oczka za GKS-em Katowice. H2H z tego sezonu przemawia na razie na korzyść Ciarko. Obie ekipy mierzyły się w obecnych rozgrywkach pięciokrotnie i zawsze górą byli gospodarze. Po dwa razy obie ekipy tryumfowały w regulaminowym czasie gry. Ostanie starcie miało miejsce w Sanoku, gdzie gospodarze wygrali po raz trzeci po karnych. Dwa pierwsze mecze będą miały miejsce w Oświęcimiu i tutaj faworytem w obu spotkaniach pozostaje Unia, jednak by ostatecznie awansować bez zbędnych nerwów konieczne jest przełamanie niemocy w Sanoku.

W niedzielę i poniedziałek natomiast transmitowane będą hitowe starcia między GKS Tychy a Cracovią. Pasy zaczną od dwóch meczów u siebie, by w niedzielę i poniedziałek udać się na rewanż do Tychów. Jest to najbardziej wyrównana para tej fazy play-off. Obie ekipy zgromadziły po 71 punktów, a o czwartym miejscu dla Pasów zdecydował lepszy bilans meczów bezpośrednich. Cracovia tryumfowała trzykrotnie w tym dwa razy na wyjeździe. U siebie przegrała dwukrotnie. Między innymi w ostatnim meczu tych ekip zakończonym wynikiem 6-5 dla Tyszan. Ta para ma bogatą historię wzajemnych starć. W tym wieku wielokrotnie dochodziło do nich w finale całych rozgrywek.

W pozostałych spotkaniach JKH Jastrzębie zmierzy się z Energą Toruń a GKS Katowice z Zagłębiem Sosnowiec.

 

ŚRODA – 23 LUTEGO 2022

18:55 1/4 finału PLH: RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM – CIARKO STS SANOK 

Komentarz: Michał Białoński – Roman Steblecki

CZWARTEK – 24 LUTEGO 2022

18:55 1/4 finału PLH: RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM – CIARKO STS SANOK

Komentarz: Marek Solecki – Roman Steblecki

NIEDZIELA – 27 LUTEGO 2022

18:55 1/4 finału PLH: GKS TYCHY – COMARCH CRACOVIA KRAKÓW 

PONIEDZIAŁEK – 28 LUTEGO 2022

18:55 1/4 finału PLH: GKS TYCHY – COMARCH CRACOVIA KRAKÓW