Czech Masters i początek FedEx Cup Playoffs w Golf Channel Polska

Poolimpijski powrót Adriana Meronka będzie najważniejszym dla polskich kibiców golfa wydarzeniem tygodnia. Ponadto rywalizacja w PGA Tour wkracza w decydującą fazę. Zarówno turniej w Czechach, jak i The Northern Trust pokaże Golf Channel Polska. Nasz olimpijczyk z Tokio rywalizację w […]

Poolimpijski powrót Adriana Meronka będzie najważniejszym dla polskich kibiców golfa wydarzeniem tygodnia. Ponadto rywalizacja w PGA Tour wkracza w decydującą fazę. Zarówno turniej w Czechach, jak i The Northern Trust pokaże Golf Channel Polska.

Nasz olimpijczyk z Tokio rywalizację w European Tour wznowi od Czech Masters. Celem na końcówkę sezonu 2021 jest awans w rankingu Race to Dubai i kwalifikacja do finałowej imprezy cyklu, dająca też wyższą kategorię na listach startowych. W tej chwili Meronk jest na 68. miejscu, podczas gdy kwalifikację do zawodów w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich uzyska czołowa 50 rankingu. Na korzyść naszego golfisty działa choćby to, że na listach startowych przez najbliższe trzy tygodnie nie będą pojawiać się czołowi zawodnicy PGA Tour.

Oni w czwartek rozpoczną rywalizację w FedEx Cup Playoffs. W turnieju The Northern Trust udział weźmie 125 najlepszych zawodników z klasyfikacji najbardziej prestiżowego cyklu profesjonalnego golfa. Z rywalizacji wycofał się jednak ósmy w klasyfikacji Louis Oosthuizen. Walka będzie się toczyć nie tylko o jak najlepszy wynik w ciągu czterech rund zmagań na polu Liberty National Golf Club, ale także o miejsce w gronie 70 najlepszych zawodników rankingu, którzy kontynuować będą rywalizację w finałowym etapie PGA Tour.

CZWARTEK – 19 SIERPNIA 2021

18:00 PGA European Tour – D+D Real Czech Masters, Praga, Czechy: I RUNDA

Komentarz: Jacek Person

20:00
PGA Tour – The Northern Trust, Jersey City, USA: I RUNDA na żywo

Komentarz: Jacek Person

PIĄTEK – 20 SIERPNIA 2021

18:00 PGA European Tour – D+D Real Czech Masters, Praga, Czechy: II RUNDA

Komentarz: Jacek Person

20:00
PGA Tour – The Northern Trust, Jersey City, USA: II RUNDA na żywo

Komentarz: Jacek Person

SOBOTA – 21 SIERPNIA 2021

14:00 PGA European Tour – D+D Real Czech Masters, Praga, Czechy: III RUNDA na żywo

Komentarz: Jacek Person

21:00
PGA Tour – The Northern Trust, Jersey City, USA: III RUNDA na żywo

Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 22 SIERPNIA 2021

13:30 PGA European Tour – D+D Real Czech Masters, Praga, Czechy: FINAŁ na żywo

Komentarz: Jacek Person

20:00
PGA Tour – The Northern Trust, Jersey City, USA: FINAŁ na żywo

Komentarz: Jacek Person

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.