Czechy 3:2 Ukraina – skrót meczu (WIDEO)

Patrząc na pierwszą grupę ligi B, w tegorocznej edycji Ligi Narodów UEFA, można dojść do wniosku, że składa się ona z dwóch teorytycznie niżej notowanych drużyn (Albania i Gruzja), które jednak od kilku miesięcy zaskakują piłkarski świat przeżywając najlepszy okres od wielu lat, a także dwóch ekip, od których oczekuje się znacznie więcej, a które jednak od dłuższego czasu zawodzą.

Można by więc powiedzieć, że pojedynek Czechów z Ukrainą może wyłonić drużynę, która na tym etapie sezonu jest zwyczajnie mniej zła. Samo widowisko było jednak naprawdę ciekawe, a emocji nie brakowało do samego końca.

W pierwszej połowie wyróżnił się przede wszystkim 23-letni Pavel Sulc. Zawodnik Viktorii Pilzno otworzył wynik w 21. minucie meczu, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.

Ukraina, za sprawą bramki Vladyslava Vanata, dość szybko odpowiedziała, jednak jeszcze przed przerwą, Sulc popisał się kapitalnym trafieniem, ustrzelając już dublet.

W drugiej połowie wydawało się, że Czesi potwierdzili już swoje zwycięstwo, kiedy to w 80. minucie rzut karny wykorzystał Soucek. Cztery minuty później bramkę kontaktową zdobył jednak Sudakov, co naturalnie zagwarantowało nam emocje do samego końca. Ostatecznie nic więcej się nie wydarzyło, a wynik to 3:2.