Czerwcowe mecze eliminacyjne Mistrzostw Świata 2018 w piłce nożnej na antenach Polsatu

Przed nami runda rewanżowa eliminacji piłkarskich Mistrzostw Świata 2018 w strefie UEFA. Na prostej drodze do Rosji jest m.in. Polska, która kolejnym zwycięstwem będzie mogła myśleć o bukowaniu biletów. Czy w Warszawie ponownie zainkasujemy 3 punkty? Czerwcową serię eliminacji rozpoczniemy w […]

Przed nami runda rewanżowa eliminacji piłkarskich Mistrzostw Świata 2018 w strefie UEFA. Na prostej drodze do Rosji jest m.in. Polska, która kolejnym zwycięstwem będzie mogła myśleć o bukowaniu biletów. Czy w Warszawie ponownie zainkasujemy 3 punkty?

Czerwcową serię eliminacji rozpoczniemy w piątek. Najciekawiej powinno być w Solnej, gdzie wicelider grupy A podejmie lidera. Szwedzi dość nieoczekiwanie, ale zasłużenie po udanej pierwszej fazie kwalifikacji, zajmują 2. pozycję. Punkty tracili tylko 2-krotnie, m.in z Francją, ulegając Les Blues 1:2. Teraz będą mieli okazję na rewanż, ale wciąż to Trójkolorowi są faworytem tego starcia. Kolejna wygrana da im duży komfort przed jesienną końcówką eliminacji. Kolejny mecz o życie stoczą Holendrzy. Oranje wciąż nie mogą wrócić na właściwe tory. Zaledwie 7 zdobytych punktów daje im tylko 4. miejsce w tabeli. Mimo to w starciu z Luksemburgiem faworyt jest jeden. Również ważne spotkanie czeka Bułgarów, którzy w przypadku zwycięstwa na wyjeździe z Białorusią i porażki Szwecji, awansują na fotel wicelidera. Bez niespodzianek powinno być w grupie B. Faworyci do pierwszych dwóch lokat, czyli SzwajcariaPortugalia zagrają tym razem na wyjazdach, a ich rywalami będą kadry Wysp Owczych oraz Łotwy. Gospodarzom będzie trudno urwać punkty głównym kandydatom do wyjazdu na Mundial. W trzecim spotkaniu również jest wyraźny faworyt. Węgrzy nie mogą stracić punktów w Andorze, jeżeli chcą jeszcze myśleć o włączeniu się do walki o 2. miejsce. W grupie H mamy trzech kandydatów do awansu. Dwóch z nich zmierzy się w bezpośrednim starciu. Przegrany w meczu Bośni i HercegowinyGrecją stanie pod ścianą przed jesiennymi spotkaniami. W pierwszym meczu Grekom w doliczonym czasie gry udało się wywalczyć punkt. W Zenicy będzie o to trudniej. Tym bardziej, że Bośniacy w tych eliminacjach u siebie nie stracili gola, a zdobyli aż 12. Pewne zwycięstwo powinna odnieść Belgia, która uda się na spotkanie z Estonią. W listopadzie w Brukseli padł wynik 8:1! Bez większych szans w grze o bilety do Rosji są Reprezentacje Gibraltaru oraz Cypru.

W sobotę mecz PolskiRumunią, po którym możemy bardzo zbliżyć się do Mistrzostw Świata. Po nieudanym starcie eliminacji i wpadce w Astanie, później Polacy zdobyli komplet punktów, choć nie obyło się bez problemów. Choć po losowaniu mogłoby się to wydawać niewiarygodne, ale „najłatwiej” poszło nam w starciu właśnie z Rumunami, których w Bukareszcie pokonaliśmy aż 3:0, choć nie obeszło się bez skandalu i rac na murawie. Rywale powoli zaczynają walkę o być albo nie być w grze o Mundial. Choć porażka z Biało-Czerwonymi jest na razie ich jedyną w eliminacjach, to 6 „oczek” po pięciu meczach stawia ich w trudnej sytuacji. Zwłaszcza, jeżeli z Warszawy wrócą bez punktów, a w dwóch pozostałych meczach zwyciężą DuńczycyCzarnogórcy. To właśnie te ekipy są na czele grupy pościgowej, która ma jednak dużą stratę do Polski. Obie drużyny uzbierały 7 punktów, a więc o sześć mniej niż Lewandowski i spółka. Łatwiejsze zadanie czeka Danię, która uda się do Astany. Jednak Kazachstan na własnym obiekcie zremisował zarówno z Polakami, jak i Rumunami. Czy trzeci z faworytów straci punkty w stolicy Kazachstanu? Po dwóch zwycięstwach z rzędu do gry o awans włączyła się sensacyjnie Armenia, która może wywieźć z Podgoricy 3 punkty oraz – przy korzystnych wynikach – pozycję wicelidera grupy E.

Zażartą walkę o 2. miejsce mamy w grupie C. Kolejne trzy punkty zainkasują z pewnością Niemcy, którzy na przetarcie przed Pucharem Konfederacji zmierzą się z San Marino. W Oslo fatalnie spisująca się Norwegia zmierzy się z Czechami. Kolejna porażka Wikingów może wyeliminować ich z walki o Mundial. Norwegom w tych eliminacjach udało się pokonać tylko San Marino, co pokazuje w jakim dołku jest ekipa ze Skandynawii. Lepiej, choć nie bez wpadek, radzą sobie nasi południowi sąsiedzi. Ważnie spotkanie rozegra także rewelacja grypy, a więc Azerbejdżan, który w przypadku zwycięstwa na własnym terenie z Irlandią Północną zrówna się z nimi pod względem liczby zdobytych punktów i pozostanie w grze o pierwsze dwie pozycje. W grupie F kolejny krok po awans chcą wykonać Anglicy, którzy udadzą się do Glasgow na mecz ze Szkocją. Po pierwszym wyraźnym zwycięstwie na Wembley ciężko spodziewać się potknięcia Synów Albionu. Również 3 „oczka” powinni zainkasować Słoweńcy, którzy podejmą outsidera grupy – Maltę. Niewiele trudniej mogą mieć Słowacy, którzy zagrają na wyjeździe z Litwą.

Ciekawe starcia czekają nas w niedzielę w grupie D. Dość nieoczekiwanie głównymi kandydatami do wyjazdu do Rosji stali się Irlandczycy oraz Serbowie, a słabiej spisują się WalijczycyAustriacy. W najbliższej kolejce Irlandia zagra z Austrią, a Serbia z Walią. Gospodarze, mający cztery punkty przewagi nad rywalami, po zwycięstwach w tych meczach będą mogli jesienią między sobą rozstrzygnąć losy awansu. Tym bardziej, że wszystkie te drużyny czekają starcia z nieliczącymi się w tej walce MołdawiąGruzją. Jeżeli jednak wygra Walia i Austria, ścisk na czele tabeli będzie niesamowity i bilety rozdane zostaną zapewne dopiero w październiku. Niespodzianek nikt nie spodziewa się w grupie G. Włosi u siebie bez problemów powinni pokonać Liechtenstein. Podobnie 3 punkty zdobyć powinni Hiszpanie, których w Skopje podejmie Macedonia. Najciekawiej powinno być w Hajfie, gdzie Izrael zmierzy się z Albanią. Obu drużynom najprawdopodobniej pozostanie walka tylko o 3. pozycję, która w eliminacjach Mistrzostw Świata nic nie daje. W grupie I faworytami swoich starć są Ukraińcy, którzy zmierzą się na wyjeździe z Finlandią oraz Turcy, którzy udadzą się do albańskiej Szkodry na mecz z Kosowem. Natomiast w Reykjaviku Islandia, czyli wicelider zmierzy się z Chorwacją, a więc liderem grupy. Obie drużyny dzielą 3 „oczka”. Przed rewelacją ubiegłorocznego Euro duża szansa, aby zrównać się dorobkiem punktowym z drużyną z Bałkanów.

PIĄTEK – 9 CZERWCA 2017

20:00 Eliminacje Mistrzostw Świata 2018: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla
Studio: Paweł Sikora

20:35
Eliminacje Mistrzostw Świata 2018 – grupa A: SZWECJA – FRANCJA na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Cezary Kowalski

20:35
Eliminacje Mistrzostw Świata 2018 – grupa B: ŁOTWA – PORTUGALIA na żywo
Ipla
Komentarz: Szymon Rojek

20:35
Eliminacje Mistrzostw Świata 2018 – grupa A: HOLANDIA – LUKSEMBURG na żywo
Polsat Sport Extra HDIpla
Komentarz: Tomasz Włodarczyk

22:45 Eliminacje Mistrzostw Świata 2018: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla
Studio: Paweł Sikora

23:00 Eliminacje Mistrzostw Świata 2018 – grupa H: ESTONIA – BELGIA premiera.200
Polsat Sport Extra HDIpla
Komentarz: Piotr Przybysz – Marcin Kalita

23:30 Magazyn ELIMINACJE MISTRZOSTW ŚWIATA 2018 na żywo
Polsat Sport HDIpla
Studio: Paweł Sikora
Komentarz: Cezary Kowalski, Piotr Przybysz, Szymon Rojek

SOBOTA – 10 CZERWCA 2017

00:30 Eliminacje Mistrzostw Świata 2018 – grupa A: BIAŁORUŚ – BUŁGARIA premiera.200
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Przemysław Iwańczyk

02:30 Eliminacje Mistrzostw Świata 2018 – grupa H: BOŚNIA I HERCEGOWINA – GRECJA premiera.200
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Robert Zieliński

02:30
 Eliminacje Mistrzostw Świata 2018 – grupa B: WYSPY OWCZE – SZWAJCARIA premiera.200
Ipla
Komentarz: Marcin Lepa

17:50 Eliminacje Mistrzostw Świata 2018 – grupa E: KAZACHSTAN – DANIA na żywo
Ipla
Komentarz: Cezary Kowalski

17:50 
Eliminacje Mistrzostw Świata 2018 – grupa F: SZKOCJA – ANGLIA na żywo
Ipla
Komentarz: Tomasz Włodarczyk – Jacek Ziober

18:30
Eliminacje Mistrzostw Świata 2018: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla
Studio: Jerzy Mielewski – Tomasz Łapiński, Andrzej Iwan, Waldemar Prusik, Dariusz Dziekanowski, Roman Kołtoń (z Warszawy)
Reporterzy: Marcin Feddek, Marcin Lepa

20:35
Eliminacje Mistrzostw Świata 2018 – grupa E: POLSKA – RUMUNIA na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Mateusz Borek – Tomasz Hajto (z Warszawy)

20:35 Eliminacje Mistrzostw Świata 2018 – grupa C: NORWEGIA – CZECHY na żywo
Ipla
Komentarz: Szymon Rojek

20:35
Eliminacje Mistrzostw Świata 2018 – grupa E: CZARNOGÓRA – ARMENIA na żywo
Ipla
Komentarz: Grzegorz Michalewski

22:45 Eliminacje Mistrzostw Świata 2018: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla
Studio: Jerzy Mielewski – Tomasz Łapiński, Andrzej Iwan, Waldemar Prusik, Dariusz Dziekanowski, Roman Kołtoń (z Warszawy)
Reporterzy: Marcin Feddek, Marcin Lepa

23:00 
Eliminacje Mistrzostw Świata 2018 – grupa C: AZERBEJDŻAN – IRLANDIA PŁN. premiera.200
Polsat Sport Extra HDIpla
Komentarz: Piotr Przybysz

23:30
Magazyn ELIMINACJE MISTRZOSTW ŚWIATA 2018 na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Szymon Rojek, Tomasz Włodarczyk, Paweł Ślęzak

NIEDZIELA – 11 CZERWCA 2017

00:15 Eliminacje Mistrzostw Świata 2018 – grupa F: SŁOWENIA – MALTA premiera.200
Ipla

00:30 Eliminacje Mistrzostw Świata 2018 – grupa C: NIEMCY – SAN MARINO premiera.200
Polsat Sport HDIpla

01:00 Eliminacje Mistrzostw Świata 2018 – grupa F: LITWA – SŁOWACJA premiera.200
Polsat Sport Extra HDIpla

17:50 Eliminacje Mistrzostw Świata 2018 – grupa I: FINLANDIA – UKRAINA na żywo
Ipla

17:50 
Eliminacje Mistrzostw Świata 2018 – grupa D: IRLANDIA – AUSTRIA na żywo
Polsat Sport Extra HDIpla

19:00
Eliminacje Mistrzostw Świata 2018: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:35
Eliminacje Mistrzostw Świata 2018 – grupa D: SERBIA – WALIA na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:35
Eliminacje Mistrzostw Świata 2018 – grupa G: WŁOCHY – LIECHTENSTEIN na żywo
Ipla

20:35
Eliminacje Mistrzostw Świata 2018 – grupa I: ISLANDIA – CHORWACJA na żywo
Polsat Sport Extra HDIpla

22:45 Eliminacje Mistrzostw Świata 2018: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla

23:00 
Eliminacje Mistrzostw Świata 2018 – grupa G: IZRAEL – ALBANIA premiera.200
Polsat Sport Extra HDIpla

23:30
Magazyn ELIMINACJE MISTRZOSTW ŚWIATA 2018 na żywo
Polsat Sport HDIpla

PONIEDZIAŁEK – 12 CZERWCA 2017

00:15 Eliminacje Mistrzostw Świata 2018 – grupa G: MACEDONIA – HISZPANIA premiera.200
Polsat Sport HDIpla

00:15 
Eliminacje Mistrzostw Świata 2018 – grupa I: KOSOWO – TURCJA premiera.200
Ipla

10:20 Eliminacje Mistrzostw Świata 2018 – grupa B: ANDORA – WĘGRY premiera.200
Ipla

13:07 Eliminacje Mistrzostw Świata 2018 – grupa H: GIBRALTAR – CYPR premiera.200
Ipla

14:20 Eliminacje Mistrzostw Świata 2018 – grupa D: MOŁDAWIA – GRUZJA premiera.200
Ipla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)