Czwartek na US Open

W czwartym dniu ostatniego w tym sezonie turnieju wielkoszlemowego minął spokojnie i przewidywalnie. Najważniejszym czwartku było odpadnięcie Serbki Any Ivanović. Podopieczna Dejana Petrovicia po finale w Cincinnati mogła liczyć na udany występ w US Open 2014. Była liderka rankingu WTA […]

W czwartym dniu ostatniego w tym sezonie turnieju wielkoszlemowego minął spokojnie i przewidywalnie. Najważniejszym czwartku było odpadnięcie Serbki Any Ivanović.

Podopieczna Dejana Petrovicia po finale w Cincinnati mogła liczyć na udany występ w US Open 2014. Była liderka rankingu WTA w dwóch setach uległa Czeszce Karolinie Pliskovej. Finalista Wimbledonu Eugenie Bouchard miała ciężką przeprawę z nieobliczalną Rumunką Soraną Cirsteą. Mecz ostatecznie zakończył sukcesem młodej Kanadyjki, która wygrała: 6:2, 6:7, 6:4. Na uwagę zasługuje również expresowy mecz Sereny Williams, aktualna liderka światowego rankingu rozgromiła swoją rodaczkę Vanię King. W rywalizacji deblistek Paula Kania z Janette Husarovą awansowały do drugiej rundy po zwycięstwie nad duetem Bojana Jovanovski/Monica Puig.

W turnieju męskim z rywalizacji odpadł Fernando Verdasco. Rozstawiony z numerem 31. Hiszpan w pięciu setach uległ Andrejowi Kuznetsovowi. W piątek jako na kort nr.17 wyjdzie Jerzy Janowicz, Polak zmierzy się z Kevinem Andersonem.