Daniel Jacobs – Siergiej Derewianczenko hitem zbliżającego się weekendu ze sportami walki. Transmisje w Polsacie i TVP Sport

Kolejny ciekawy weekend przed fanami sportów walki. Pasa mistrzyni świata w boksie kobiet będzie bronić Ewa Brodnicka, a w USA o pas IBF w wadze średniej powalczą świetni Daniel Jacobs i Siergiej Derewianczenko.

Ewa Brodnicka w ostatnich latach poczyniła duże postępy, dzięki czemu jej boks wreszcie da się oglądać. „Kleo” pokonała już w swojej karierze solidne zawodniczki z mocną Viviane Obenauf na czele. Teraz przed nią zadanie teoretycznie nieco łatwiejsze. Polka zmierzy się z Afrykanką Nozipho Bell, walczącą do tej pory tylko na własnym terenie. Właśnie dzięki temu trudno powiedzieć, na co ją stać. Czarnoskóra zawodniczka nie mierzyła się z jednak w swojej karierze z choćby niezłą zawodniczką, więc jej solidny bilans (8-1-1) może okazać się nieco zwodniczy. Jeśli Bell nie okaże się więc nieodkrytym bokserskim talentem „Czarnego Lądu”, Brodnicka powinna łatwo rozstrzygnąć pojedynek na swoją korzyść i obronić pas WBO w wadze super piórkowej.

Dzień później będziemy mogli obserwować kolejną polską galę. Tym razem, w Wieliczce, do ringu wejdzie Robert Talarek, który zmierzy się z niejakim Johnem Rene. Amerykanin posiada niezły bilans (12-1-2, 9 KO), lecz w swojej karierze tylko raz wygrał z zawodnikiem o dodatnim bilansie. Jeśli polski górnik będzie skoncentrowany przez pełen dystans, nie powinien mieć żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Ciekawiej zapowiada się starcie Piotra Gudela z Markiem Jędrzejewskim. Chociaż obaj panowie nie prezentują wysokiego poziomu, to jednak ich bezpośrednie starcie może być dosyć emocjonujące.

Dużo lepszy poziom czeka na nas za oceanem. W walce o pas IBF zmierzą się dwaj czołowi zawodnicy wagi średniej, Daniel Jacobs i Siergiej Derewianczenko. Jacobs w ostatnim pojedynku minimalnie pokonał Macieja Sulęckiego, nie prezentując się w ringu jakoś nadzwyczajnie. Ukrainiec powinien być dla niego jeszcze większym wyzwaniem niż Polak. Derewianczenko jest bardziej wszechstronny i silniejszy, posiada dobrą lewą rękę i potrafi walczyć w półdystansie. Przed Amerykaninem bardzo ciężka przeprawa – musi wspiąć się na wyżyny, żeby rozstrzygnąć ten pojedynek na swoją korzyść.

W Nowym Orleanie będziemy mogli obserwować kolejne dwie walki z cyklu World Boxing Super Series – Regis Prograis zmierzy się z Terrym Flanaganem, a Anthony Yigit z Ivanem Barańczykiem. Prograis zapewne łatwo rozprawi się z Brytyjczykiem, natomiast większe emocje możemy obserwować w drugim pojedynku. Yigit i Barańczyk prezentują bardzo podobne umiejętności, opierając swój boks na podobnych elementach. O zwycięstwie zadecydują więc szczegóły, które przed walką niezwykle ciężko wskazać.

Jakby tego było mało, TVP Sport pokaże sobotnie starcie Kubrata Puleva z Hughiem Furym, które odbędzie się w Sofii.

PIĄTEK – 26 PAŹDZIERNIKA 2018

18:50Mecz Towarzyski: POLSKA – LITWA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

19:15 
Gala Boksu Zawodowego, Lubin: EWA BRODNICKA – NOZIPHO BELL na żywo
*(od 20:30 również w Polsat Sport HD)
IplaPolsat Sport HD

SOBOTA – 27 PAŹDZIERNIKA 2018

20:00 Gala boksu zawodowego, Wieliczka, Polska: ROBERT TALAREK – JOHN RENEna żywo
Polsat Sport HDIpla

22:15
Gala boksu zawodowego, Sofia, BułgariaKUBRAT PULEW – HUGHIE FURY na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

NIEDZIELA – 28 PAŹDZIERNIKA 2018

03:00 Gala boksu zawodowego, Nowy York, USA: DANIEL JACOBS – SERGIEJ DEREWIANCZENKO na żywo
Polsat Sport HDIpla

03:00
Gala boksu zawodowego, Nowy Orlean, USA: REGIS PROGRAIS – TERRY FLANAGAN na żywo
*(od 04:00 także w TVP Sport HD)
sport.tvp.plTVP Sport HD

03:00 
UFC Fight Night 138: VOLKAN OEZDEMIR – ANTHONY SMITHna żywo
Ipla