Deportivo Alaves 0:3 FC Barcelona – skrót meczu. „Lewy” z hat-trickiem! (WIDEO)

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski ponownie bohaterem FC Barcelony!

Lewandowski kolejny raz zachwycił swoją formą strzelecką, prowadząc Barcelonę do zwycięstwa 3:0 nad Alaves w ramach 9. kolejki La Liga. Polak trafił trzykrotnie do siatki rywali.

Od pierwszych minut spotkania na stadionie w Alaves było jasne, że Lewandowski znajduje się w wybornej formie. Już w 7. minucie otworzył wynik meczu precyzyjnym uderzeniem głową po dośrodkowaniu z prawego skrzydła przez Raphinhę. To trafienie, które było jego pięćdziesiątym golem w La Liga, rozpoczęło festiwal jego strzeleckich umiejętności. W dalszej części pierwszej połowy, „Lewy”
kontynuował swoje strzeleckie popisy. Drugi gol, który padł w 22. minucie. Był efektem znakomitej akcji Brazylijczyka Raphinhy, który przebiegł z piłką ponad pół boiska i idealnie obsłużył Lewandowskiego. Trzeci gol, zdobyty dziesięć minut później, to wynik dobrze wykorzystanego pojedynku sam na sam z bramkarzem. Przekroczył tym samym barierę 50 bramek w hiszpańskiej ekstraklasie. I umacnia się w klasyfikacji Króla Strzelców.

W kontekście rozgrywek, trzy punkty zdobyte w tym meczu urzymuje pozycję Barcelony na czele tabeli La Liga, z trzypunktową przewagą nad drugim w tabeli Realem Madryt. Po przerwie reprezentacyjnej „Blaugrana” podejmie Sevillę. Być może doczekamy się debiutu Wojciecha Szczęsnego, którego awaryjnie ściągnięto do Katalonii.