Derby Merseyside w 23. kolejce Premer League w nc+

23. seria gier angielskiej ekstraklasy rozegrane zostanie pod znakiem Derbów Merseyside. Szalenie ciekawie zapowiada się także starcie Tottenhamu z Mancheserem City. Derby Merseyside Everton i Lverpool w ligowej tabeli idą niemal łeb w łeb balansując pomiędzy strefami dającymi prawo gry […]

23. seria gier angielskiej ekstraklasy rozegrane zostanie pod znakiem Derbów Merseyside. Szalenie ciekawie zapowiada się także starcie Tottenhamu z Mancheserem City.

Derby Merseyside

Everton i Lverpool w ligowej tabeli idą niemal łeb w łeb balansując pomiędzy strefami dającymi prawo gry w Lidze Mistrzów i Lidze Europejskiej. Kiedy dodamy do tego, że jedni jak i drudzy nie darzą się sympatią i walczą o władze w mieście nie trudno domyślić się, że zobaczymy emocjonujący bój. Po listopadowym starciu w Liverpoolu mamy bezkrólewie, ale o tym, że tamtejsze starcie nas zawiodło nie możemy mówić (3:3 – przyp. red.) Jak będzie tym razem?

Czas na rewanż

Listopadowe spotkanie Etihad Stadium zostało przez Tottenham zapamiętane na długo. Wówczas miejscowy Manchester rozbił Koguty 6:0, co z pewnością było dyshonorem dla graczy z White Hart Lane. Od tamtego momentu w zespole Tottenhamu zmieniło się jednak wiele i podobnego wyniku raczej spodziewać się nie należy. Dość powiedzieć, że błysk odzyskał Emmanuel Adebayor, który z pewnością będzie nękał defensywę The Citizens.

Chelsea i Arsenal faworytami

Southampton sezon rozpoczęło z wysokiego „C”, lecz ostatnio klub boryka się z problemami i to nie tylko czystko sportowymi. Do nieciekawego incydentu doszło ostatnio na treningu, kiedy na Jose Fonte z pięściami rzucił się Pablo Osvaldo. Włoch został już odsunięty od drużyny i nie bedzie mógł jej pomóc. W nienajlepszym momencie, więc przyjdzie zmierzyć się z liderem tabeli, Arsenalem, który na  Mary’s Stadium będzie faworytem.

Natomiast na Stamford Bridge przyjdzie West Ham. Sytuacja „Młotów” nie jest najlepsza, bo ci obecnie znajdują się w strefie spadkowej. W celu wydostania się ze słabej formy do zespołu Marco Boriello i Antonio Nocerino. Czy dwa nowe nabytki pomogą zespołowi już w starciu z londyńską Chelsea?

górny pasek

WTOREK – 28 STYCZNIA 2014

20:40 Premier League – 23. kolejka: SOUTHAMPTON FC – ARSENAL FC na żywo
Canal+ Family HD
Komentarz: Marcin Rosłoń – Przemysław Rudzki

20:55 Premier League – 23. kolejka: LIVERPOOL FC – EVERTON FC na żywo
Canal+ Sport HD

Komentarz:Andrzej Twarowski – Rafał Nahorny
pasek

ŚRODA – 29 STYCZNIA 2014

20:40 Premier League – 23. kolejka: TOTTENHAM HOTSPUR FC – MANCHESTER CITY FC na żywo
Canal+ Sport HD

Komentarz: Marcin Rosłoń – Przemysław Rudzki
pasek
20:40
Premier League – 23. kolejka: CHELSEA FC – WEST HAM UNITED FC na żywo
Canal+ Family HD
Komentarz: Przemysław Pełka – Rafał Nahorny
górny pasek