Derby Północy za nami. THW Kiel pokonuje SG Flensburg-Handewitt.

We wtorkowy wieczór wystartowała druga kolejki DKB Handball-Bundesliga. Już w pierwszym meczu doczekaliśmy się szlagieru. Naprzeciw siebie stanęli THW Kiel i SG Flensburg-Handewitt. Sam mecz przebiegał w dość smutnej atmosferze. Dziś Niemiecką piłką ręczna wstrząsnęła informacja o śmierci Jürgen Thomasa, […]

We wtorkowy wieczór wystartowała druga kolejki DKB Handball-Bundesliga. Już w pierwszym meczu doczekaliśmy się szlagieru. Naprzeciw siebie stanęli THW Kiel i SG Flensburg-Handewitt.

Sam mecz przebiegał w dość smutnej atmosferze. Dziś Niemiecką piłką ręczna wstrząsnęła informacja o śmierci Jürgen Thomasa, byłego sędziego międzynarodowego i działacza tamtejszego związku. Po godnym uczczeniu zasłużonego działacza rozpoczęła się już ostra gra.

Od pierwszym minut meczu był bardzo wyrównana. Oba zespoły zaczęły spotkanie bardzo szybko. Nie było trzeba czekać na premierowe trafienie w tym meczu. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Flensburga 15:13.

Początek drugiej połowy należał już od obrońcy tytułu THW Kiel. Szybie kontry, efektowne interwencje bramkarza. Szybko pozwoliły drużynie z Kilonii odskoczyć na bezpieczną przewagę, której nie oddali już do końca. Drużyna z Flensburga, próbowała jeszcze w końcówce odrobić dużą starte, ale już nie starczyło na to czasu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 30:26 dla drużyny z Kolonii. Zwycięstwo w tym meczu było dopiero pierwszym w tym sezonie.

Najwięcej bramek w meczu zdobył zawodnik THW Kiel, Filip Jicha (7+1), natomiast w śród gości najwięcej bramek rzucili Lasse Svan i Holger Glandorf. Oboje zanotowali 6 trafień.

W innym dzisiejszym meczu Melsungen pokonało Balingen-Weilstetten 31:20 (17:6) i umocniło się na prowadzeniu w tabeli.