Derby Rzymu na antenach Eleven

W najbliższy weekend odbędzie się 34. kolejka Serie A. W niedzielę szykują się dwa hitowe starcia: derby Rzymu oraz mecz Interu z Napoli.

Spotkanie AS Roma – Lazio zapowiada się najciekawiej w 34. kolejce. Mimo że wynik tego meczu nie wpłynie na pozycję tych ekip w tabeli, w niedzielne wczesne popołudnie powinniśmy się spodziewać wielkich emocji. Faworytów tego starcia trzeba upatrywać w drużynie Luciano Spallettiego, która ciągle ma teoretyczne szanse na tytuł (8 punktów straty do Juventusu) i musi bronić się przed zakusami trzeciego Napoli (4 punkty przewagi).  Lazio z kolei zajmuje w tej chwili 4. miejsce, które pozwoli w przyszłym sezonie grać w Lidze Europy.

Ciekawie powinno być także na zakończenie 34. kolejki. W niedzielny wieczór spotkają się drużyny Interu Mediolan i SSC Napoli. Gospodarze ciągle liczą się w walce o miejsce w Lidze Europy, więc jak tlen potrzebują kolejnych punktów. Drużyna z południa Włoch z kolei ma bezpieczną przewagę nad 4. Lazio i liczy na wpadki AS Romy, które pozwolą zniwelować punktową stratę.

Na ten weekend zaplanowano także dwie inne transmisje. W sobotni wieczór spotkają się drużyny z miejsc 9. i 10. Torino i Sampdoria. Z kolei w niedzielne popołudnie walczące o utrzymanie Crotone (5 punktów straty do bezpiecznej lokaty) poszuka punktów na własnym stadionie w meczu z AC Milan.

SOBOTA– 29 KWIETNIA 2017

20:40 Serie A – 34. kolejka: TORINO FC – UC SAMPDORIA na żywo

NIEDZIELA– 30 KWIETNIA 2017

11:30 Serie A: STUDIO na żywo
Ipla

12:25
Serie A – 34. kolejka: AS ROMA – SS LAZIO na żywo
Ipla

14:30
Serie A: STUDIO na żywo
Ipla

14:55 Serie A – 34. kolejka: FC CROTONE – AC MILAN na żywo
Ipla

20:00
Serie A: STUDIO na żywo
Ipla

20:40 
Serie A – 34. kolejka: INTER MEDIOLAN – SSC NAPOLI na żywo
Ipla

About Mariusz Kus