Diamentowa Liga w Polsacie Sport Extra

Po raz drugim w tym sezonie Diamentowa Liga zagości w Gateshead. Ostatni przedolimpijski mityng najbardziej prestiżowej serii zawodów lekkoatletycznych pokaże Polsat Sport Extra.

Pierwotnie ta odsłona Diamentowej Ligi miała odbyć się w Londynie, jednak ze względu na związane z pandemią cięcia kosztów, postanowiono nie przebudowywać stołecznego Stadionu Olimpijskiego, wykorzystywanego obecnie głównie jako piłkarski, na jednodniowy mityng lekkoatletyczny. Ostatnie zawody przed igrzyskami w Tokio, kiedy zawodnicy skupiają się już na najważniejszym od pięciu lat starcie, nie przyciągnęły aż tak imponującej obsady, jaką oglądaliśmy ostatnio w Sztokholmie, Oslo czy Monako. W pierwszych konkurencjach brakuje wielkich gwiazd – spośród uczestników konkursu skoku wzwyż tylko Fabian Delyrd w tym sezonie przeskoczył 2,30 m, żadna ze sprinterek zgłoszonych do biegu na 100 m nie ma rekordu życiowego poniżej 11 sekund, rywalizacja na 400 m mężczyzn odbędzie się wyłącznie w obsadzie krajowej, a na milę największą gwiazdą zza granicy będzie Amerykanin Erik Sowinski, pełniacy rolę pacemakera (podobnie jak w późniejszym biegu na 800 m).

Nieco lepiej prezentuje się druga część mityngu – na skoczni o tyczce zobaczymy, oczywiście, miejscową gwiazdę, Holly Bradshaw, w starciu z Sandi Morris czy Nikoletą Kyriakopoulou, na 400 m przez płotki pobiegną Femke Bol i Lea Sprunger, zaś próbę generalną emocji przedolimpijskich będziemy mieli w konkursie oszczepników, w którym wystartują m.in. Jakub Vadlejch, Julian Weber, Keshorn Walcott czy Johannes Vetter. Gospodarze będą trzymać kciuki przede wszystkim za swoich sprinterów – Chijindu Ujaha i Adama Gemili’ego – w starciu z Michaelem Rodgersem czy Trayvonem Bromellem, a także za Katarinę Johnson-Thompson i Jazmin Sawyers, które w skoku w dal powalczy m.in. z Maryną Bech-Romanczuk, Malaiką Mihambo czy Sha’keelą Saunders.

Na starty Biało-Czerwonych poczekać będziemy musieli do godziny 21:00 czasu polskiego – Aneta Lemiesz będzie wraz z Chanelle Price nadawać tempo na milę, zaś Natalia Kaczmarek sprawdzi swoją formę na tle Lieke Klaver, Stephenie Ann McPherson czy Lisanne de Witte.

WTOREK – 13 LIPCA 2021

20:00 Diamentowa Liga, Gateshead, Anglia: MITYNG na żywo