DP World Tour Championship oraz The RSM Classic w Golf Channel Polska

Po niespełna dziesięciu miesiącach zmagań nadeszła pora na zakończenie sezonu 2021 w European Tour. Choć to ta głównie rywalizacja będzie elektryzować kibiców golfa w Polsce, fani PGA Tour również znajdą coś dla siebie na antenie Golf Channel Polska. W Dubaju […]

Po niespełna dziesięciu miesiącach zmagań nadeszła pora na zakończenie sezonu 2021 w European Tour. Choć to ta głównie rywalizacja będzie elektryzować kibiców golfa w Polsce, fani PGA Tour również znajdą coś dla siebie na antenie Golf Channel Polska.

W Dubaju golfiści, włącznie z Adrianem Meronkiem, rywalizowali już w ubiegłym tygodniu. Na Polu Ognia w klubie Jumeirah Golf Estate nasz zawodnik zajął dzielone ósme miejsce, imponując formą przede wszystkim w drugiej, trzeciej i czwartej rundzie. Jest to dobry prognostyk przed finałem cyklu, do którego awans Meronk zapewnił sobie zajmując 36. miejsce w klasyfikacji Race to Dubai. Oprócz czołowej sześćdziesiątki (ze względu na wycofanie się kilkunastu zawodników, ostatnim zakwalifikowanym tą drogą jest 72. Joost Luiten) zobaczymy golfistów z czołowej 75 rankingu światowego – Viktora Hovlanda, Danny’ego Willetta, Henrika Stensona i Jazza Janewattananonda, a także „rezerwowego” – Mathieu Pavona. Dzięki temu, że do rankingu Race to Dubai zaliczane są m.in. imprezy Rolex Series, World Golf Championships czy kolejne lewy Wielkiego Szlema, przyciągające na przestrzeni sezonu golfową elitę prestiżem i wysokimi nagrodami pieniężnymi, w Dubaju zaprezentują się nie tylko ci, których na co dzień oglądaliśmy w European Tourze, ale też tacy gracze jak Patrick Reed, Collin Morikawa, Christiaan Bezuindehout, Tyrrell Hatton czy Im Sung-jae.

Z taką obsadą o uwagę w tym tygodniu będą musiał walczyć PGA Tour, który przeniósł się do Georgii. W The RSM Classic rozgrywanym na atlantyckiej Wyspie Świętego Szymona wystąpią jednak również zawodnicy, którzy mają na koncie imponujące dokonania – m.in. Justin Rose, Rory Sabbatini czy wciąż czekający na swój pierwszy triumf w cyklu Scottie Scheffler. Przed blisko miesięczną przerwą, na którą udaje się PGA Tour (powróci do gry na początku stycznia 2022) każdy z uczestników turnieju będzie chciał się zaprezentować szerszej publiczności.

CZWARTEK – 18 LISTOPADA 2021

10:00 PGA European Tour – DP World Tour Championship, Dubaj, ZEA: I RUNDA

Komentarz: Jacek Person

18:00 PGA Tour – The RSM Classic, St. Simons Island, USA: I RUNDA

Komentarz: Jacek Person

PIĄTEK – 19 LISTOPADA 2021

10:00 PGA European Tour – DP World Tour Championship, Dubaj, ZEA: II RUNDA

Komentarz: Jacek Person

18:00 PGA Tour – The RSM Classic, St. Simons Island, USA: II RUNDA

Komentarz: Jacek Person

SOBOTA – 20 LISTOPADA 2021

10:00 PGA European Tour – DP World Tour Championship, Dubaj, ZEA: III RUNDA

Komentarz: Jacek Person

19:00 PGA Tour – The RSM Classic, St. Simons Island, USA: III RUNDA

Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 21 LISTOPADA 2021

10:00 PGA European Tour – DP World Tour Championship, Dubaj, ZEA: FINAŁ

Komentarz: Jacek Person

19:00 PGA Tour – The RSM Classic, St. Simons Island, USA: FINAŁ

Komentarz: Jacek Person

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.