Druga część biathlonowego PŚ w Kontiolahti w Eurosporcie i na sportowych antenach Polsatu

Po weekendowej inauguracji zmagań Pucharu Świata w biathlonie zawodnicy mieli kilka dni przerwy. W czwartek powrócą na trasy w Kontiolahti na drugą część rywalizacji. Zawody można będzie obejrzeć w Eurosporcie oraz na sportowych antenach Polsatu. Wśród pań w sobotnim biegu […]

Po weekendowej inauguracji zmagań Pucharu Świata w biathlonie zawodnicy mieli kilka dni przerwy. W czwartek powrócą na trasy w Kontiolahti na drugą część rywalizacji. Zawody można będzie obejrzeć w Eurosporcie oraz na sportowych antenach Polsatu.

Wśród pań w sobotnim biegu indywidualnym i niedzielnym sprincie żadnej z zawodniczek nie udało się dwukrotnie stanąć na podium. Na dystansie 15 km najlepsza była broniąca Kryształowej Kuli Dorothea Wierer, która wyprzedziła Denise Herrmann oraz Johannę Skottheim – 26-letnią Szwedkę, dla której było to pierwsze pucharowe podium w karierze. Następnego dnia podium zdominowały już Skandynawki – wygrała Hanna Öberg, która dzięki temu objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając Norweżki, Marte Olsbu Roeiseland i Karoline Offigstad Knotten.

Świadkami jeszcze większej sensacji byliśmy w zmaganiach mężczyzn, gdzie w pierwszym starcie sezonu Johannes Thingnes Boe musiał uznać wyższość swojego rodaka, Sturli Holma Laegreida. Podium sprintu, podobnie jak u pań, należało do Skandynawów – tam jednak wygrał Boe, a kolejne dwa miejsca zajęli Szwedzi – Sebastian Samuelsson oraz Martin Ponsiluoma. Te wyniki pokazują, jak bardzo zaskakujący może być odbywający się w cieniu pandemii sezon 2020/2021.

Polacy po pierwszych startach w Kontiolahti nie mają powodów do radości – o ile męska kadra zdążyła przyzwyczaić kibiców do sporadycznego punktowania, o tyle słabe wyniki podopiecznych Michaela Greisa (najlepszym wynikiem było 31. miejsce Moniki Hojnisz-Staręgi w sprincie) mogą wywoływać lekkie zaniepokojenie wśród tych, którzy po stosunkowo udanym poprzednim sezonie mieli apetyty na walkę o najwyższe laury.

CZWARTEK – 3 GRUDNIA 2020

13:20 Puchar Świata, Kontiolahti, Finlandia: BIEG SPRINTERSKI MĘŻCZYZN
Polsat Sport HDEurosport Player
Komentarz w Eurosporcie 1: Tomasz Jaroński – Tomasz Sikora

16:20 Puchar Świata, Kontiolahti, Finlandia: BIEG SPRINTERSKI KOBIET
Eurosport Player
Komentarz w Eurosporcie 1: Tomasz Jaroński – Tomasz Sikora

SOBOTA – 5 GRUDNIA 2020

13:10 Puchar Świata, Kontiolahti, Finlandia: BIEG POŚCIGOWY MĘŻCZYZN 
*(o 14:30  w Eurosport 1 HD)
Eurosport Player
Komentarz w Eurosporcie 1: Tomasz Jaroński – Tomasz Sikora

15:00 Puchar Świata, Kontiolahti, Finlandia: SZTAFETA KOBIET 
Eurosport Player
Komentarz w Eurosporcie 1: Tomasz Jaroński – Tomasz Sikora

NIEDZIELA – 6 GRUDNIA 2020

12:35 Puchar Świata, Kontiolahti, Finlandia: SZTAFERA MĘŻCZYZN 
Eurosport Player
Komentarz w Eurosporcie 2: Tomasz Jaroński – Tomasz Sikora

15:00 Puchar Świata, Kontiolahti, Finlandia: BIEG POŚCIGOWY KOBIET 
Eurosport Player
Komentarz w Eurosporcie 1: Tomasz Jaroński – Tomasz Sikora

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.