Druga runda ćwierćfinałowych spotkań PlusLigi w Polsacie Sport

Czas na drugą rundę ćwierćfinałowych meczów fazy play-off w siatkarskiej PlusLidze. Wiele może być już wyjaśnione po tych spotkaniach, ponieważ drużyny grają do dwóch zwycięstw. Poznamy także ekipy, które wywalczą dziewiąte i jedenaste miejsce w tym sezonie. Transmisje w Polsacie […]

Czas na drugą rundę ćwierćfinałowych meczów fazy play-off w siatkarskiej PlusLidze. Wiele może być już wyjaśnione po tych spotkaniach, ponieważ drużyny grają do dwóch zwycięstw. Poznamy także ekipy, które wywalczą dziewiąte i jedenaste miejsce w tym sezonie. Transmisje w Polsacie Sport i Polsacie Sport News.

W piątek zmierzą się zespoły z Olsztyna i Katowic, które powalczą o dziewiątą pozycję na zakończenie tego sezonu PlusLigi. W pierwszym ich pojedynku to drużyna gości okazała się lepsza zwyciężając 3:1. W razie wygrania gospodarzy czeka nas „złoty set”. W sobotę zobaczymy aż trzy ćwierćfinałowe spotkania. Tutaj gramy do dwóch zwycięstw. Najpierw Warta Zawiercie spróbuje powalczyć z Jastrzębskim Węglem. Ich stan rywalizacji to 1:0 dla ekipy Andrea Gardiniego. W pierwszym meczu pewnie pokonali przeciwników 3:0. Następnie VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zmierzy się z Treflem Gdańsk, który wygrał w minioną sobotę z rywalami 3:1. Wieczorem Asseco Resovia Rzeszów podejmie na własnym parkiecie Skrę Bełchatów, z którymi ulegli w pierwszym meczu 1:3. Wszystko jest jednak ciągle w grze i „Sovia” na pewno nie odpuści. Pod koniec lutego wygrali bowiem u siebie z ekipą Michała Mieszko Gogola 3:0. W niedzielę Ślepsk Malow Suwałki spróbuje powalczyć z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle, która pokonała rywali w poprzednią niedzielę 3:1. Są oni na pewno faworytami do zwycięstwa w całej PlusLidze. Przystąpią do tego spotkania po morderczym pojedynku w półfinale Ligi Mistrzów, w którym dopiero po „złotym secie” awansowali do finału. Wieczorem mecz o jedenaste miejsce, Cuprum Lubin kontra Czarni Radom. Pierwsze spotkanie goście wygrali 3:0.

Ewentualne trzecie mecze: 30-31 marca.

PIĄTEK – 26 MARCA 2021

17:30 PlusLiga – mecz o 9. miejsce: INDYKPOL AZS OLSZTYN – GKS KATOWICE 
Polsat Sport HD

SOBOTA – 27 MARCA 2021

14:45 PlusLiga – play-off, 1/4 finału: ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 
Polsat Sport HD

17:30 PlusLiga – play-off, 1/4 finału: VERVA WARSZAWA ORLEN PALIWA – TREFL GDAŃSK 
Polsat Sport HD

20:30 PlusLiga – play-off, 1/4 finału: ASSECO RESOVIA RZESZÓW – PGE SKRA BEŁCHATÓW 
Polsat Sport HD


NIEDZIELA – 28 MARCA 2021

14:45 PlusLiga – play-off, 1/4 finału: ŚLEPSK MALOW SUWAŁKI –  GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE
Polsat Sport HD

20:30 PlusLiga – mecz o 11. miejsce: CUPRUM LUBIN – CERRAD ENEA CZARNI RADOM

About Arkadiusz Kogut