Drugi przystanek kajakarzy – Puchar Świata w Racicach!

Gospodarzem drugiego w tym roku Pucharu Świata w kajakarstwie są czeskie Racice. Podobnie jak pierwsze zawody, które odbyły się w Mediolanie do Czech zawita szereg najlepszych zawodników świata. Stacja Eurosport zaplanowała transmisję z biegów finałowych, które będą miały miejsce w […]

Gospodarzem drugiego w tym roku Pucharu Świata w kajakarstwie są czeskie Racice. Podobnie jak pierwsze zawody, które odbyły się w Mediolanie do Czech zawita szereg najlepszych zawodników świata. Stacja Eurosport zaplanowała transmisję z biegów finałowych, które będą miały miejsce w sobotę oraz niedzielę.

Po udanych dla polskiej kadry zawodach we Włoszech, na drugie zawody cyklu Polska przesyła skromniejszą reprezentację, w skład której weszli jedynie kajakarki i kanadyjkarze.Pozytywnym zaskoczeniem inauguracyjnych zawodów była załoga C2 Tomasz Kaczor/Vincent Słomiński. Oby był to dobry prognostyk przed dalszymi sukcesami tej łódki. W kadrze kajakarek (m.in. Marta Walczykiewicz, Beata Mikołajczak, Karolina Naja) w dalszym ciągu natomiast będziemy świadkami rywalizacji o miejsca w poszczególnych konkurencjach na najważniejszych imprezach sezonu (ME w Niemczech i MŚ w Rosji).

Jedną z najsilniejszych reprezentacji przesyłają tradycyjnie Niemcy (ze specjalistami na dystansie 1000 m Maxem Hoffem – K1 i Sebastianem Brendlem – C1). Silniejszy skład niż w Mediolanie przesyłają Węgrzy i Australijczycy. Po nieobecności w pierwszych zawodach Pucharu Świata do rywalizacji przystąpią również reprezentanci Wielkiej Brytanii. Swój udział zapowiedziała również niesamowita Lisa Carrington z Nowej Zelandii. Miejmy nadzieję, że z mistrzynią olimpijską na 200 m zdołają nawiązać nasze zawodniczki. W ostatnim czasie da się również zauważyć spory rozwój tej dyscypliny w Chinach, zwłaszcza wśród kobiet.

górny pasek

SOBOTA – 17 MAJA 2014

10:15 Puchar Świata, Czechy: ZAWODY na żywo
Eurosport HD

Komentarz: Bogdan Chruścicki
pasek

NIEDZIELA – 18 MAJA 2014

09:45 Puchar Świata, Czechy: ZAWODY na żywo
Eurosport HD

Komentarz: Bogdan Chruścicki
górny pasek

About Bartosz Mierzwa