Drugi tydzień Cavaliady w Poznaniu w TVP Sport

Druga odsłona Cavaliada Winter Tour na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpocznie się w czwartek. Ponownie najważniejsze konkursy pokaże TVP Sport. Drugi tydzień rywalizacji w skokach przez przeszkody, głównej dyscypliny Cavaliady, będzie miał jeszcze wyższy prestiż niż pierwszy. Tym razem bowiem […]

Druga odsłona Cavaliada Winter Tour na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpocznie się w czwartek. Ponownie najważniejsze konkursy pokaże TVP Sport.

Drugi tydzień rywalizacji w skokach przez przeszkody, głównej dyscypliny Cavaliady, będzie miał jeszcze wyższy prestiż niż pierwszy. Tym razem bowiem konkursy Dużej Rundy, na czele z niedzielnym konkursem Grand Prix, będą zaliczane do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Walka o prawo startu w finale PŚ w Göteborgu rozstrzygnie się po finale Ligi, który został przeniesiony z Warszawy do Krakowa. W północnej sublidze, do której należy Polska, na drugim miejscu plasuje się Jarosław Skrzyczyński – do prowadzącego Andriusa Petrovasa traci jedynie dwa punkty. Trzecie miejsce zajmuje nieobecny w Poznaniu Kristaps Neretnieks – Łotysz, który wywalczył kwalifikację na igrzyska w Tokio, startował w zeszłym tygodniu w zawodach wyższej rangi w Vilamoura.

Oprócz najbardziej prestiżowych konkursów skoków, rozegrane zostaną też, podobnie jak przed tygodniem, zmagania młodych koni, rywalizacja w Małej i Średniej Rundzie, a także charakterystyczne dla Cavaliady zawody Speed & Music czy Cavaliada Future. Ponadto do programu drugiego tygodnia dołącza rywalizacja w powożeniu zaprzęgami parokonnymi.

PIĄTEK – 19 LUTEGO 2021

17:15 Cavaliada Tour, Poznań: SKOKI PRZEZ PRZESZKODY – DUŻA RUNDA


NIEDZIELA – 21 LUTEGO 2021

10:50 Cavaliada Tour, Poznań: SKOKI PRZEZ PRZESZKODY – GRAND PRIX

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.