Drugi tydzień z Ligą Narodów mężczyzn na kanałach Polsatu

Przed polskimi siatkarzami kolejne spotkania w Lidze Narodów FIVB. Po świetnym w turnieju w Krakowie i Katowicach, czas na występy w łódzkiej Atlas Arenie. Tym razem rywalami Polaków będą Francuzi, Niemcy i Chiny.  Podopieczni Vitala Heynena dość niespodziewanie gładko wygrali […]

Podopieczni Vitala Heynena dość niespodziewanie gładko wygrali pierwsze trzy spotkania, stracili tylko jednego seta i usadowili się na pierwszym miejscu w tabeli. Szczególnie satysfakcjonujące było zwycięstwo z Rosją 3:0, na które niewielu stawiało. Polacy zagrali jednak fantastyczne zawody, nie dając swoim przeciwnikom zbyt wielu okazji na nawiązanie równej walki. Dużo trudniejsze okazało się spotkanie z Kanadyjczykami, ale ostatecznie zwyciężyliśmy 3:1. Wygrana 3:0 z Koreą Południową, prawdopodobnie najsłabszym zespołem w całej stawce, było tylko przyjemną formalnością.

W Łodzi, Polacy zmierzą się z rywalami o podobnej skali trudności. Najtrudniej powinno być tym razem w piątek, kiedy „biał0-czerwoni” podejmą Francuzów. Drużyna prowadzona przez Laurenta Tillie już od wielu lat stanowi dużą siłę w męskiej siatkówce. W pierwszym weekendzie zmagań w Lidze Narodów również wygrali trzy spotkania, tracąc jedynie dwa sety. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że „Trójkolorowi” rywalizowali w najsłabiej obsadzonym turnieju. Mierzyli się z Iranem, Japonią i Australią. W sobotę, Polacy podejmą Chiny, prowadzone przez byłego szkoleniowca naszej kadry, Argentyńczyka Raula Lozano. Ekipa z Państwa Środka zanotowała dotychczas jedno zwycięstwo i plasuje się w środku tabeli Ligi Narodów. Najsłabiej w premierowym tygodniu spisali się Niemcy, z którymi zagramy w niedzielę. Drużyna dowodzona przez Andreę Gianiego uczestniczyła jednak w najsilniejszym turnieju, mierząc się z Brazylią, Serbią i Włochami. Nasi zachodni sąsiedzi zdołali ugrać jedynie dwa sety, co nie przełożyło się na żadną zdobycz punktową.

Poza Łodzią, siatkarze rywalizować będą w Sofii (Bułgaria), Goianie (Brazylia) i San Juan (Argentyna). Tym razem obyło się bez tak mocno obsadzonego turnieju, jaki obserwowaliśmy w zeszły weekend w Kraljewie. W Sofii wystąpią: Australia, Bułgaria, Rosja, Serbia; w Goianie – Brazylia, Japonia, Korea Południowa, USA; w San Juan – Argentyna, Kanada, Iran, Włochy. Hitami całych trzech dni będą rywalizacje USA z Brazylią, Rosji z Serbią i Polski z Francją.