Drugi weekend Ligi Światowej na antenach Polsatu

Przed nami drugi weekend siatkarskiej Ligi Światowej. Biało-czerwoni po pierwszym turnieju mają z pewnością mieszane uczucia. Jak podopieczni Ferdinando de Giorgi poradzą sobie w Warnie? Polacy bardzo udanie zaprezentowali się w Pesaro w dwóch pierwszych spotkaniach, pokonując Brazylijczyków oraz Włochów. […]

Przed nami drugi weekend siatkarskiej Ligi Światowej. Biało-czerwoni po pierwszym turnieju mają z pewnością mieszane uczucia. Jak podopieczni Ferdinando de Giorgi poradzą sobie w Warnie?

Polacy bardzo udanie zaprezentowali się w Pesaro w dwóch pierwszych spotkaniach, pokonując Brazylijczyków oraz Włochów. Niestety, trzeciego dnia nasi siatkarze doznali nieoczekiwanej porażki z Iranem, który dwa tygodnie wcześniej rozbili w spotkaniu towarzyskim. Biało-Czerwoni po trzech spotkaniach zajmują 5. miejsce z dorobkiem 5. punktów. Szansę na poprawienie tego wyniku będą mieli w bułgarskiej Warnie. Tam zmierzymy się z gospodarzami, ponownie z Canarinhos oraz z rewelacyjną Kanadą. Najlepiej z tego grona w pierwszym weekendzie zaprezentowali się Brazylijczycy, którzy rozpoczęli od porażki z Polakami, ale później ograli za 3 punkty zarówno Iran, jak i Włochów. Dość nieoczekiwanie 4 „oczka” uzbierali siatkarze spod znaku Klonowego Liścia, pokonując Amerykanów oraz Belgów. Zatrzymali się dopiero na Serbach. Z kolei Bułgaria – podobnie jak Polska – przeżyła huśtawkę nastrojów w Kazaniu, gdzie po przegranych z Francją i Argentyną, w niedzielę pokonali gospodarzy.

Bardzo mocno wygląda stawka turnieju w Pau. Francuzi, którzy będą gospodarzami, w Kazania zainkasowali komplet 9. punktów. Tym samym Les Blues są jedyną ekipą, która zgromadziła w pierwszym weekendzie komplet punktów. W efekcie są lidera cyklu. Poniżej oczekiwań w pierwszych turniejach spisali się gospodarze dwóch z nich – Włosi oraz Rosjanie, którzy przed własną publicznością byli w stanie wygrać tylko jedno spotkanie. Sbornej udało się jeszcze wyrwać punkt w starciu z Bułgarią, a Italia musiała zadowolić się tylko zwycięstwem nad Iranem. Jednak zdecydowanie najsłabiej zaprezentowali się Amerykanie, którzy są na szarym końcu tabeli Ligi Światowej. Bez zwycięstwa i z jednym punktem zakończyli swój udział w turnieju Nowym Sadzie. Brak wygranych w Pau sprawi, że przed USA stanie widmo spadku do II Dywizji.

W Teheranie oprócz gospodarzy zaprezentują się również siatkarze Serbii, Belgii oraz Argentyny. Patrząc na wyniki po pierwszych spotkaniach, rywalizacja o zwycięstwo powinna rozegrać się pomiędzy ekipami z Bałkanów i Beneluksu. Obie drużyny spotkały się w ubiegły weekend w Nowym Sadzie i dość nieoczekiwanie górą 3:0 byli Belgowie, którzy później okazali się triumfatorem tych zawodów. Serbowie uplasowali się punkt za nimi. Iran i Argentyna to sąsiedzi z tabeli. Uzbierali odpowiednio trzy i dwa punkty. Gospodarze tego turnieju jedyną zdobycz zainkasowali w spotkaniu z Polakami, ale przed własną, bardzo specyficzną publicznością, mogą sporo namieszać i wrócić do walki o Final Six. Natomiast Albicelestes w Kazania zdołali wygrać po 5-setowym boju z Bułgarią. W dwóch pozostałych starciach nie wygrali nawet jednej partii.

PIĄTEK – 9 CZERWCA 2017

14:50 Liga Światowa – grupa 1: KANADA – BRAZYLIA na żywo
Polsat Sport HDIpla

15:30 
Liga Światowa – grupa 1: SERBIA – ARGENTYNA na żywo
Ipla

17:00
Liga Światowa: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla

17:20 Liga Światowa – grupa 1: WŁOCHY – USA na żywo
Polsat Sport Extra HDIpla

17:50 Liga Światowa – grupa 1: BUŁGARIA – POLSKA na żywo
Polsat Sport HDIpla

18:10 
Liga Światowa – grupa 1: IRAN – BELGIA na żywo
Ipla

20:00
Liga Światowa: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla

SOBOTA – 10 CZERWCA 2017

01:00 Liga Światowa – grupa 1: FRANCJA – ROSJA premiera.200
Ipla

14:30 Liga Światowa: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla

15:30 
Liga Światowa – grupa 1: BRAZYLIA – POLSKA na żywo
Polsat Sport HDIpla

15:30 
Liga Światowa – grupa 1: BELGIA – ARGENTYNA na żywo
Ipla

18:30
Liga Światowa: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla

NIEDZIELA – 11 CZERWCA 2017

02:30 Liga Światowa – grupa 1: KANADA – BUŁGARIA premiera.200
Polsat Sport HDIpla

02:30 
Liga Światowa – grupa 1: USA – ROSJA premiera.200
Ipla

03:00 
Liga Światowa – grupa 1: IRAN – SERBIA premiera.200
Ipla

14:30
Liga Światowa: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla

15:30 
Liga Światowa – grupa 1: POLSKA – KANADA na żywo
Polsat Sport HDIpla

18:00
Liga Światowa: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla

PONIEDZIAŁEK – 12 CZERWCA 2017

02:30 Liga Światowa – grupa 1: BRAZYLIA – BUŁGARIA premiera.200
Polsat Sport HDIpla

02:30 
Liga Światowa – grupa 1: SERBIA – BELGIA premiera.200
Ipla

03:00 
Liga Światowa – grupa 1: WŁOCHY – ROSJA premiera.200
Ipla

18:20 
Liga Światowa – grupa 1: FRANCJA – USA premiera.200
Ipla

21:00 
Liga Światowa – grupa 1: IRAN – ARGENTYNA premiera.200
Ipla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)