Drugi weekend ze skeletonem i bobslejami w Igls na sportowych antenach Polsatu

Olimpijski tor w Igls pod Innsbruckiem po raz drugi w tym sezonie będzie gościł zmagania Pucharu Świata w skeletonie i bobslejach. Ostatnie w tym roku kalendarzowym zawody obejrzeć będzie można na sportowych antenach Polsatu.

W pierwszym tygodniu rywalizacji skeletonistów w Igls odbudowali się Rosjanie. Wprawdzie Aleksandr Trietiakow nie wyprzedził Martinsa Dukursa, ale stanął razem z nim na najwyższym stopniu podium, które uzupełnił jego rodak, Nikita Tregubow. Wśród pań z kolei Jelena Nikitina była bezkonkurencyjna w zawodach, które ze względu na niekorzystne warunki pogodowe ograniczono do jednego przejazdu. Za Rosjanką uplasowały się Kimerley Bos oraz ex aequo na trzecim miejscu Janine Flock i Tina Hermann. Tym samym Holenderka zbliżyła się w klasyfikacji generalnej do Flock na 30 punktów.

Rywalizacja bobsleistów wciąż zdominowana jest przez Niemców. Pierwszą porażkę w tym sezonie odniósł Francesco Friedrich, który w sobotę uległ Johannesowi Lechnerowi. W niedzielę jednak koledzy z reprezentacji zamienili się pozycjami. W obu konkursach podium uzupełnił Oskars Kibermanis, który w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wyprzedza o zaledwie dziesięć punktów trzeciego pilota w kadrze naszych zachodnich sąsiadów, Christopha Hafera. U pań Laura Nolte, Kim Kalicki i Mariama Jamanka ze swoimi rozpychającymi ponownie podzieliły między sobą miejsca na podium, z korzyścią dla goniącej czołówkę po nieudanej inauguracji w Siguldzie Nolte.

W ten weekend ponownie rozegrane zostaną podwójne zawody męskich dwójek i pojedyncze kobiecych. Z kolei rywalizacja monobobistek, która w ubiegłym tygodniu zadebiutowała jako konkurencja równolegle rozgrywana do Pucharu Świata, przeniesie się do Siguldy.

PIĄTEK – 18 GRUDNIA 2020

09:30 Puchar Świata, Innsbruck, Austria: 1. PRZEJAZD MĘŻCZYZN 
Polsat Sport HDIpla

11:00 Puchar Świata, Innsbruck, Austria: 2. PRZEJAZD MĘŻCZYZN 
Polsat Sport HDIpla

13:30 Puchar Świata, Innsbruck, Austria: 1. PRZEJAZD KOBIET 
Ipla

15:05 Puchar Świata, Innsbruck, Austria: 2. PRZEJAZD KOBIET 
Ipla

SOBOTA – 19 GRUDNIA 2020

09:30 Puchar Świata, Innsbruck, Austria: 1. PRZEJAZD DWÓJEK KOBIET 
Ipla

11:00 Puchar Świata, Innsbruck, Austria: 2. PRZEJAZD DWÓJEK KOBIET 
Ipla

13:30 Puchar Świata, Innsbruck, Austria: 1. PRZEJAZD DWÓJEK MĘŻCZYZN 
Ipla

15:05 Puchar Świata, Innsbruck, Austria: 2. PRZEJAZD DWÓJEK MĘŻCZYZN 
Ipla


NIEDZIELA – 20 GRUDNIA 2020

10:00 Puchar Świata, Innsbruck, Austria: 1. PRZEJAZD DWÓJEK MĘŻCZYZN 
Ipla

11:30 Puchar Świata, Innsbruck, Austria: 2. PRZEJAZD DWÓJEK MĘŻCZYZN 
Ipla