DS Automobiles Italian Open oraz Tour Championship w Golf Channel Polska

W tym tygodniu poznamy zwycięzcę PGA Tour 2020/2021. Równolegle European Tour kontynuuje swoją podróż po Europie. Turnieje obu cykli pokaże Golf Channel Polska. W turnieju we Włoszech udział weźmie ponownie Adrian Meronk. Imponująca końcówka drugiej rundy w zeszłotygodniowych zawodach w […]

W tym tygodniu poznamy zwycięzcę PGA Tour 2020/2021. Równolegle European Tour kontynuuje swoją podróż po Europie. Turnieje obu cykli pokaże Golf Channel Polska.

W turnieju we Włoszech udział weźmie ponownie Adrian Meronk. Imponująca końcówka drugiej rundy w zeszłotygodniowych zawodach w Crans-Montanie, dzięki której „rzutem na taśmę” przeszedł cuta (ostatecznie zajął dzielone 27. miejsce), powinna nie tylko zbudować jego samego, ale też dać nadzieje polskim kibicom na to, że dzięki Meronkowi przeżyją kolejne emocje golfowe. Polak cały czas walczy o awans do turnieju finałowego w Dubaju – w rankingu spadł na miejsce 69., ale przykład takich zawodników jak Henrik Stenson, Sean Crocker czy triumfator ze Szwajcarii, Rasmus Højgaard pokazuje, że jeden wybitnie udany turniej pozwala na awans o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt pozycji.

Zawodnicy z PGA Tour szykują się tymczasem na finał sezonu. W Tour Championship zobaczymy czołową trzydziestkę rankingu, którą otwiera Patrick Cantlay. Do pierwszej rundy turnieju w Atlancie przystąpi on z wynikiem -10 i dwoma uderzeniami przewagi nad Tonym Finau, trzema nad Brysonem DeChambeau, czterema nad Jonem Rahmem i pięcioma nad Cameronem Smithem. Kolejnych pięciu zawodników będzie musiało odrobić aż sześć uderzeń, zawodnicy z miejsc 11-15 – siedem itd., a ostatnia piątka stanie na pierwszym tee z wynikiem równym par. Zwycięzca turnieju w tej formule uniesie trofeum za triumf w całym PGA Tour. Osobna klasyfikacja, nie uwzględniająca różnic wynikłych z klasyfikacji FedEx Cup Playoffs, będzie również prowadzona – w celu ustalenia punktacji turnieju do rankingu światowego.

CZWARTEK – 2 WRZEŚNIA 2021

17:30 PGA European Tour – DS Automobiles Italian Open, Rzym, Włochy: I RUNDA 

Komentarz: Jacek Person

20:00 PGA Tour – Tour Championship, Atlanta, USA: I RUNDA na żywo

Komentarz: Jacek Person – Mateusz Kniaginin

PIĄTEK – 3 WRZEŚNIA 2021

18:00 PGA European Tour – DS Automobiles Italian Open, Rzym, Włochy: II RUNDA 

Komentarz: Jacek Person

20:00 PGA Tour – Tour Championship, Atlanta, USA: II RUNDA na żywo

Komentarz: Jacek Person – Mateusz Kniaginin

SOBOTA – 4 WRZEŚNIA 2021

14:00 PGA European Tour – DS Automobiles Italian Open, Rzym, Włochy: III RUNDA na żywo

Komentarz: Jacek Person

21:00 PGA Tour – Tour Championship, Atlanta, USA: III RUNDA na żywo

Komentarz: Jacek Person – Mateusz Kniaginin

NIEDZIELA – 5 WRZEŚNIA 2021

14:00 PGA European Tour – DS Automobiles Italian Open, Rzym, Włochy: FINAŁ na żywo

Komentarz: Jacek Person

18:00 PGA Tour – Tour Championship, Atlanta, USA: FINAŁ na żywo

Komentarz: Jacek Person – Mateusz Kniaginin

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.