Dubai Duty Free Irish Open i Rocket Mortgage Classic w Golf Channel Polska

Dwa tygodnie po wielkoszlemowym debiucie Adrian Meronk podejmie w Irlandii próbę kwalifikacji do kolejnego. Z kolei zawodnicy grający w PGA Tour powalczą w Michigan o punkty do klasyfikacji FedEx Cup na dwa miesiące przed końcem sezonu. Obie imprezy pokaże Golf […]

Dwa tygodnie po wielkoszlemowym debiucie Adrian Meronk podejmie w Irlandii próbę kwalifikacji do kolejnego. Z kolei zawodnicy grający w PGA Tour powalczą w Michigan o punkty do klasyfikacji FedEx Cup na dwa miesiące przed końcem sezonu. Obie imprezy pokaże Golf Channel Polska.

W ubiegłym roku w Irish Open Adrian Meronk zajął dziesiąte miejsce, w tym jednak stawka jest większa – czołowa trójka spośród jeszcze niezakwalifikowanych uzyska prawo gry w The Open Championship, który za dwa tygodnie odbędzie się w Anglii jako ostatnia impreza przed startem igrzysk olimpijskich. W Tokio Meronka zobaczymy na pewno, jednak sam zawodnik deklaruje próbę walki o kwalifikację też do swojego drugiego turnieju wielkoszlemowego w karierze. Rzecz jasna, cały czas trwa walka o punkty do rankingu Race to Dubai – zdobycie ich będzie jeszcze trudniejsze, gdyż na Zieloną Wyspę przylecą m.in. Tommy Fleetwood, Dean Burmester, Christiaan Bezuidenhout, Jorge Campillo czy obrońca tytułu sprzed roku, John Catlin. Nie zabraknie też lokalnych gwiazd – Shane’a Lowry’ego oraz reprezentującego Północ Rory’ego McIlroya.

W turnieju Rocket Mortage Classic zabraknie większości gwiazd PGA Touru. Obecny będzie jednak zeszłoroczny triumfator z Detroit, Bryson DeChambeau, który po nieudanej obronie tytułu na U.S. Open będzie chciał odkuć się podczas The Open, gdzie najlepszym jego wynikiem jest dzielone 51. miejsce w 2018 roku. Na trzy tygodnie przed startem igrzysk uwaga kibiców, zwłaszcza japońskich, skupiona jest na golfiście numer jeden z Kraju Kwitnącej Wiśni – Hidekim Matsuyamie, który wygraną w The Masters potwierdził, że będzie liczył się w walce o olimpijskie medale.

CZWARTEK – 1 LIPCA 2021

19:00 PGA European Tour – Dubai Duty Free Irish Open, Thomastown, Irlandia: I RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

21:00 PGA Tour – Rocket Mortgage Classic, Detroit, USA: I RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

PIĄTEK – 2 LIPCA 2021

19:00 PGA European Tour – Dubai Duty Free Irish Open, Thomastown, Irlandia: II RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

21:00 PGA Tour – Rocket Mortgage Classic, Detroit, USA: II RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

SOBOTA – 3 LIPCA 2021

14:30 PGA European Tour – Dubai Duty Free Irish Open, Thomastown, Irlandia: III RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

21:00 PGA Tour – Rocket Mortgage Classic, Detroit, USA: III RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 4 LIPCA 2021

14:30 PGA European Tour – Dubai Duty Free Irish Open, Thomastown, Irlandia: FINAŁ
Ipla
Komentarz: Jacek Person

21:00 PGA Tour – Rocket Mortgage Classic, Detroit, USA: FINAŁ
Ipla
Komentarz: Jacek Person

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.