Dwa szlagiery 5. kolejki Orlen Ligi siatkarek na antenie Polsatu Sport

Po czterech seriach zmagań sytuacja w tabeli zrobiła się bardzo ciekawa – tylko jedna ekipa nie poniosła jeszcze porażki, a cztery następne mają na koncie tylko jedną porażkę. Po najbliższym weekendzie sytuacja ta ulegnie zmianie, gdyż mierzyć się będą ze sobą kluby z górnej połowy tabeli.

Na niedzielę zaplanowano starcie Impelu Wrocław z Atomem Trefl Sopot. Wrocławianki ostatnio niespodziewanie uległy w czterech setach Siódemce sk Bank Legionovii, co nie jest dobrym znakiem przed potyczką z Mistrzyniami Polski, tym bardziej, że wygraly one 6 ostatnich meczów – 4 w Orlen Lidze i 2 w Lidze Mistrzyń. Jedną jedyną porażkę zaliczyły z Chemikiem Police w 1. kolejce. Wroclawianki, z kolei, do poprzedniego weekendu wygrywały ze wszystkimi bez straty seta. Czy odbudują się w meczu, który może przesądzić o miejscu w tabeli na koniec fazy zasadniczej? Przekonamy się, gdy tylko pierwsza piłka pójdzie do gry, tj. o 14:45.

Wspominane siatkarki z Polic zobaczymy w akcji w poniedziałek. Zagrają one w Muszynie przeciwko Polskiemu Cukrowi Muszyniance Fakro Bank BPS. Jak już było zapowiadane we wstępie, to podopieczne Mariusza Wiktorowicza są jedynym niepokonanym zespołem w lidze. Ich przeciwniczki schodziły pokonane z parkietu tylko raz, za sprawą Atomówek z Sopotu. Jednakże zajmują dopiero 5. lokatę przez wzgląd na dwie wygrane za dwa punkty – z ekipami z Legionowa oraz Dąbrowy Górniczej. Ten mecz dla Anny Werblińskiej, Agnieszki Bednarek-Kaszy i Katarzyny Gajgał-Anioł będzie powrotem do miasta, w którym jeszcze wiosną występowały regularnie. W letniej przerwie zamieniły uzdrowisko na bliskie okolice Bałtyku.