Dwie bramki Teveza i Juventus prowadzi w Grupie A!

W grupie A tegorocznej Ligi Mistrzów zmierzyli się mistrz Włoch Juventus Turyn i mistrz Szwecji Malmo FF. Spotkanie sędziował Szymon Marciniak z Polski. Jak ten mecz przebiegał? Pierwsze dziesięć minut było spokojne. W 10.minucie żółtą kartkę dostał Pa Konate. W […]

W grupie A tegorocznej Ligi Mistrzów zmierzyli się mistrz Włoch Juventus Turyn i mistrz Szwecji Malmo FF. Spotkanie sędziował Szymon Marciniak z Polski. Jak ten mecz przebiegał?

Pierwsze dziesięć minut było spokojne. W 10.minucie żółtą kartkę dostał Pa Konate.

W 15.minucie z dystansu próbował uderzać Kwadwo Asamoah, ale strzał przeleciał nad poprzeczką.

Później doszło do bardzo groźnej akcji szwedzkiego zespołu. W 17.minucie Markus Rosenberg podał do Tinnerholma, ten z połowy boiska z prawego skrzydła dośrodkował do Magnussa Erikssona, ten oddał strzał, ale Gianluigi Buffon był na miejscu i doskonale zablokował strzał.

W 21.minucie okazję miał Juventus. Akcję rozpoczęli Llorente i Asamoah, który zagrał do Lichtsteinera, ten podał do Carlosa Teveza, który oddał strzał, ale piłkę złapał bramkarz.

Minutę późńiej za faul na Pogbie żółtą kartkę dostał Eriksson.

Do przerwy kilka sytuacji miał jeszcze Juventus, ale Malmo się dzielnie broniło i pozostał wynik 0-0.

W 53.minucie doszło do pierwszej zmiany w tym spotkaniu. Na boisko w szwedzkiej drużynie wszedł Mehmeti, a zszedł Markus Rosenberg.

W 58.minucie padła pierwsza bramka. Lichtsteiner podał do Teveza, ten oddał piłkę Asamoahowi, a piłkarz z Ghany w czarujący sposób odegrał piłkę lewą piętką do Chilijczyka, a ten wbił piłkę do siatki.

Późńiej znowu kilka okazji miał mistrz Włoch. W 89.minucie rzut wolny dla Juve pięknie wykorzystał Carlos Tevez, i Stara Dama wygrała 2-0.

Juventus teraz prowadzi w Grupie A, przed Olympiacosem. W następnym meczu w LM mistrz Włoch zmierzy się z Atletico Madryt, a mistrz Szwecji z Olympiacosem Pireus.

Juventus Turyn – Malmo FF 2:0 (0:0)

Bramki: Carlos Tevez (58, 89)
Sędzia: Szymon Marciniak (Polska)

Juventus: Buffon – Chiellini, Bonucci, Caceres – Evra, Asamoah, Marchisio, Pogba, Lichtsteiner (90+1. Romulo) – Tevez (90+1. Giovinco), Llorente (86. Morata)
Malmo: Olsen – Konate, Helander, Halsti, Johansson, Tinnerholm – Forsberg, Adu, Eriksson (81. Rakip) – Thelin (73. Kroon), Rosenberg (53. Mehmeti)