Dziadowska Hiszpania, a Lewy się nie zatrzymuje! Podsumowanie 2. kolejki Ligi Mistrzów

2. kolejka Ligi Mistrzów przyniosła wiele niespodzianek. Jak potoczyły się wszystkie mecze w Champions League? Grupa A W starciu najdroższych klubów świata to PSG okazało się lepsze od Manchesteru City. Pierwszą bramkę dla Paryżan zdobył Leo Messi. Nad wyraz dobrze […]

2. kolejka Ligi Mistrzów przyniosła wiele niespodzianek. Jak potoczyły się wszystkie mecze w Champions League?

Grupa A

W starciu najdroższych klubów świata to PSG okazało się lepsze od Manchesteru City. Pierwszą bramkę dla Paryżan zdobył Leo Messi. Nad wyraz dobrze prezentuje się w tym sezonie Club Brugge. Po remisie z PSG tym razem w Lipsku zdołał ograć 2:1 miejscowy RB.

Grupa B

W arcyciekawym pojedynku pomiędzy AC Milanem a Atletico Madryt. Mecz rozpoczął się dobrze dla Rossonerich, jednak czerwona kartka Kessiego w 29. minucie znacząco skomplikowała sytuację gospodarzy. Pierwszą bramkę dla Atletico zdobył Greizmann, a w samej końcówce karny wykorzystał jeszcze Suarez. Na Estadio do Dragao tercet Salah, Mane i Firmino rozbił ekipę Smoków. 1:5 to istna deklasacja.

Grupa C

Ajax po fenomenalnym meczu ze Sportingiem teraz pewnie ograło Besiktas. Piątą bramkę w tej edycji Ligi Mistrzów zdobył Haller. Borussia musiała radzić sobie bez Haalanda. Zastępujący go Donyell Malen zdobył bramkę, która ostatecznie dała wygraną 1:0 nad Sportingiem.

Grupa D

Bez echa nie przeszła oczywiście klęska Realu Madryt. Królewskim bramkę wbił Uzbekistańczyk Jakshibaev, który nie zdołał przebić się do składu Legii oraz Luksemburczyk Thill. Dzięki temu Sheriff objął pozycję lidera z kompletem punktów na koncie. W drugim meczu tej grupy Szachtar zremisował z Interem 0:0.

Grupa E

W Monachium zabawili się piłkarze Bayernu, którzy rozgromili Dynamo Kijów aż 5:0. Dwa z tych pięciu trafień były dziełem Roberta Lewandowskiego. Do niespodzianki doszło również w Lizbonie, gdzie Benfica ograła 3:0 FC Barcelonę. Czyżby Blaugrana w tym sezonie mogła liczyć tylko na Ligę Europy?

Grupa F

Podbudowane zwycięstwem nad Manchesterem United Young Boys Berno poleciało grać mecz z Atalantą. Piłkarze YB nie odstawali od rywali przynajmniej w pierwszej połowie. Druga była już znacząco na korzyść gospodarzy, którzy skromnie bo skromnie ale wygrali 1:0. Blisko przegrania swojego drugiego meczu byli również piłkarze Manchesteru United. Tym razem zrobili to samo co kolejkę wcześniej zespół Young Boys. Wyrównali i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść w 95. minucie!

Grupa G

Zespół Salzburga po dwóch wykorzystanych karnych przez Adeyemiego ograł LOSC Lille 2:1. VfL Wolfsburg miał już trzy punkty w dłoni lecz czerwona kartak i rzut karny w końcówce sprawił, że podzieli się punktami z Sevillą.

Grupa H

Rosyjscy kibice dawno nie obserwowali takiego meczu klubu ze swojego kraju jak ten środowy Zenitu. Piłkarze z Petersburga gościli u siebie ekipę Malmo. Gospodarze grali mądry i zorganizowany futbol, a czerwona kartka dla przyjezdnych przy stanie 2:0 sprawiło, że Zenit ostatecznie wygrał aż 4:0. Czy powalczą oni o coś więcej niż trzecia lokata w grupie? W hicie kolejki lepszym od Chelsea okazał się Juventus Turyn. O zwycięstwie zadecydowała bramka Chiesy zdobyta w 9. sekundzie drugiej połowy!