Dziś Międzynarodowy Dzień Dziennikarza Sportowego

2 lipca swoje święto mają ci, dzięki którym świat sportowców staje się bliższy kibicom. To oni zadają zawodnikom pytania, które chcieliby zadać wszyscy i pokazują wydarzenia sportowe zza kulis. Zapadają w pamięć dzięki niezwykłym komentarzom, ale również lapsusom na antenie. […]

2 lipca swoje święto mają ci, dzięki którym świat sportowców staje się bliższy kibicom. To oni zadają zawodnikom pytania, które chcieliby zadać wszyscy i pokazują wydarzenia sportowe zza kulis. Zapadają w pamięć dzięki niezwykłym komentarzom, ale również lapsusom na antenie. Mowa oczywiście o dziennikarzach sportowych.

Międzynarodowy Dzień Dziennikarza Sportowego obchodzony jest od 1994 roku na pamiątkę powołania Międzynarodowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej (AIPS). Miało to miejsce 2 lipca 1924 roku, podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. AIPS było wówczas jedyną uznawaną przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski organizację dziennikarzy sportowych.

W tym dniu składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim komentatorom radiowym i telewizyjnym, reporterom, sprawozdawcom, redaktorom piszącym, a także fotoreporterom i autorom w mediach internetowych. Niech nigdy nie zabraknie sił w głosie, weny twórczej, pomysłów na materiały ani wydarzeń do opisania. Oby jak najwięcej z nich mówiło o sukcesach reprezentantów Polski. Jednocześnie dziękujemy za codzienną momentami żmudną, a chwilami pełną uniesień pracę, bo to właśnie dzięki niej może istnieć nasza strona.

Z tej okazji szczególnie zapraszamy do zakładki „wywiady” na naszej stronie, gdzie znajdują się rozmowy naszych redaktorów z przedstawicielami polskich mediów sportowych. 

About Krzysztof Sędzicki