Eddie Hearn prezentuje swoje największe talenty. Gala z cyklu JD Next Gen w Polsacie Sport Fight i Polsacie Sport

Już w środę wieczorem odbędzie się kolejna gala Eddiego Hearna, podczas której zaprezentuje najzdolniejszych pięściarzy swojej grupy promotorskiej. W walce wieczoru zmierzą się Luke Watkins i Lawrence Okolie. 

Zdecydowanie bardziej medialnym i znanym pięściarzem jest Okolie. Brytyjczyk stoczył na zawodowych ringach raptem osiem walk, ale od samego początku jest mocno kreowany na wybitną jednostkę i przyszłego mistrza świata. Pogromca Igora Jakubowskiego podczas Igrzysk Olimpijskich – Rio de Janeiro 2018 posiada świetne warunki fizyczne, jak na kategorię junior ciężką oraz potrafi piekielnie mocno uderzyć. Nieźle też porusza się na ringu, co przy jego wzroście zasługuje na szczególną uwagę. Największe braki można zauważyć w wyszkoleniu technicznym. W ostatnim swoim pojedynku nie potrafił poradzić sobie zbyt dobrze ze śliskim, niestandardowo walczącym, Isaaciem Chamberlainem. Oczywiście wygrał, ale pokazał sporą ilość mankamentów. Trudno powiedzieć, czy Luke Watkins będzie dla niego dużym wyzwaniem. Brytyjczyk wygrał wszystkie 13 walk na zawodowych ringach, ale w jego rekordzie trudno szukać ciekawych nazwisk. Z racji tego, że prezentował się raczej na małych galach, ciężko znaleźć nagrania z jego pojedynków. Watkins jest dużą niewiadomą, ale na pewno jego wygrana traktowana byłaby jako duża niespodzianka.

Wcześniej, York Hall zaprezentują się m.in. Reece Bellotti, Ted Cheeseman czy Daniyar Jeleussinow. Warto zwrócić uwagę na tych wszystkich trzech pięściarzy, ale szczególnie należy zobaczyć pojedynek Jeleussinowa. Dla Kazacha to będzie dopiero drugi pojedynek na zawodowych ringach, lecz już teraz można z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że w przyszłości będzie czołową postacią rankingu bez podziału na kategorie wagowe.

KARTA WALK GALI W LONDYNIE
Luke Watkins – Lawrence Okolie
Reece Bellotti – Ryan Doyle
Ted Cheeseman – Paul Upton
Deniyar Jeleussinow – Gabor Gorbics
Craig Richards – Bosko Misić
Danny Dignum – Anthony Fox
Sean McGoldrick – Craig Derbyshire

pasek2

ŚRODA – 6 CZERWCA 2018

20:00 Gala boksu zawodowego, Londyn, Wielka Brytania: LUKE WATKINS – LAWRENCE OKOLIE na żywo
*(od 23:00 również w Polsat Sport HD)
IplaPolsat Sport HD
pasek2