Eliminacje ME 2016: Austria wygrywa z Czarnogórą i obejmuje prowadzenie w grupie G.

Austriacy pokonali w Wiedniu reprezentację Czarnogóry 1:0, po golu Rubin Okotie. Dzięki temu zwycięstwu awansowali na fotel lidera w grupie G. ©AFP/Getty Images Obie ekipy do spotkania przystępowały jako niepokonane. Austria w dwóch wcześniejszych meczach podzieliła się punktami ze Szwecją […]

Austriacy pokonali w Wiedniu reprezentację Czarnogóry 1:0, po golu Rubin Okotie. Dzięki temu zwycięstwu awansowali na fotel lidera w grupie G.

©AFP/Getty Images

Obie ekipy do spotkania przystępowały jako niepokonane. Austria w dwóch wcześniejszych meczach podzieliła się punktami ze Szwecją oraz pokonała na wyjeździe Mołdawię. Również Czarnogórcy przed meczem mieli na koncie cztery punkty po wygranej z Mołdawią i remisie z Liechtensteinem.

Gospodarze mecz rozpoczęli z dużą pewnością siebie i od początku starali się stwarzać zagrożenie pod bramką przeciwników. W 14. minucie groźnie strzelał Rubin Okotie, a bramkarz Czarnogóry musiał sie sporo natrudzić by nie dać się pokonać. Co nie udało się za pierwszym razem udało się już 10 minut później, tym razem bramkarz gości Vukasin Poleksic nie miał nic do powiedzenia. Piłkę z lini końcowej płasko dograł Marko Arnautovic, a Okotie nie zmarnował drugiej okazji na zdobycie bramki. Podopieczni Marcela Kollera jeszcze w doliczonym czasie pierwszej części spotkania mogli podwyższyć prowadzenie, jednak najpierw strzał Harnika obronił bramkarz, a potem Junuzovic trafił w głowę Vukevicia stojącego tuż przed linią bramkową.

Po przerwie trener Czarnogóry, Branko Brnović oby wzmocnić potencjał ofensywny swojej drużyny desygnował do gry Joveticia. Dalej jednak okazję na podwyższenie prowadzenia mieli gospodarze, w 50. minucie Harnik trafił w poprzeczkę oddając strzał na pusta bramkę. Następną szansę miał Hinterseer, ale i on nie zachował wystarczająco dużo zimnej krwi. Goście w ostatnich minutach meczu próbowali rozpaczliwych ataków, lecz nie byli w stanie tego dnia toczyć wyrównanego meczu z bardzo dobrze dysponowanymi Austriakami. Tylko skuteczność, a w zasadzie jej brak zadecydowało o tym, że rozmiary zwycięstwa nie były bardziej okazałe. Po trzech kolejkach liderem grupy z siedmioma punktami jest Austria, natomiast Czarnogóra spadła na czwartą pozycję.

Austria – Czarnogóra 1:0 (1:0)
1:0 – Okotie 24′

Austria: Almer, Klein, Fuchs, Dragovic, Alaba, Hinteregger, Junuzović (77. Ilsanker), Baumgartlinger, Harnik, Okotie (84. Lazaro), Arnautović (62. Hinterseer).

Czarnogóra: Poleksić, Baša, Božović (76. Damjanović), Zverotić (70. Jovović), Volkov, Savić, Simić, Vukčević (46. Jovetić), Nikolić, Vučinić, Bećiraj.

Kartki: 57. Junuzovic (AUT), 67. Baumgartlinger (AUT) – 13. Zverotić (CZA), 53. Boziović (CZA), 68. Simić (CZA) – wszyscy żółte

Sędzia: Bas Nijhuis (NED)