Eliminacje ME 2016: Białoruś – Ukraina 0:2.

Ukraina w czwartkowy wieczór mierzyła się z Białorusią. Mecz na Borisov-Arena rozgrywany był w ramach grupy C. W 1. kolejce obie reprezentacje nie spisały się najlepiej. Czwartkowy pojedynek był dla Ukraińców szansą na pierwsze punkty w tych eliminacjach. fot. uefa.com […]

Biaoruś - Ukrainafot. uefa.com

Pierwsza połowa należała do Ukraińców. Podopieczni Mykhaylo Fomenko nie znaleźli jednak sposobu na bramkę. Próbował m.in. Zozulya, lecz niecelnie. Pod koniec tej części gry obudziła się Białoruś, a konkretnie Filipenko, którego strzał obronił Pyatov.

W przerwie zareagował trener gospodarzy i wpuścił na boisko Kislyak, który zastąpił Stasevicha. Drugą połowę od groźnego strzału rozpoczął Konoplyanka, jednak piłka nie poszybowała nawet w światło bramki. Odpowiedź ze strony Białorusinów padła już kilka minut później, gdy na bramkę Pyatova strzelał Martynovich. Obrońca pudłował. W 64. minucie gry na boisku pojawił się Sydorchuk. Strzelać na bramkę rywali próbowali jedni i drudzy, nie do końca skutecznie. Aż do 82 minuty. Wtedy padła pierwsza bramka w tym meczu. Ukraińców uszczęśliwił Martynovich, który wpakował futbolówkę do własnej bramki. Białorusin był tak niefortunnie ustawiony, że piłka po dośrodkowaniu jednego z Ukraińców odbiła się od jego kolana i wpadła tuż pod poprzeczkę, nie dając żadnych szans Zhevnovowi. Cenny punkt pod koniec regulaminowego czasu gry próbowali uratować podopieczni Georgija Kondratjeva, ale im się to nie udało. Kropkę nad „i” w 93. minucie postawił Sydorchuk, rezerwowy w ukraińskiej kadrze. Dla tego pomocnika był to debiut w dorosłej reprezentacji, który od razu uświetnił bramką. Gol na 2:0 padł po bardzo szybkim kontrataku gości, którzy przeważyli liczebnością rywala na ich połowie. Świetnie z własnej połowy piłkę wyprowadził Konoplyanka, który zagrał do Yarmolenko, a ten „wystawił” piłkę Sydorchukowi, który miał przed sobą już tylko pustą bramkę. Po tym golu sędzia zakończył spotkanie.

Ukraina zatem wywozi z Białorusi trzy punkty. Zwycięska ekipa awansował po tym spotkaniu na 4. pozycję, natomiast Białorusini okupują ostatnią lokatę w grupie C.

Białoruś – Ukraina 0:2 (0:0)

Bramki:
82′ Martynovich (samobójcza bramka)