Eliminacje ME 2016: Finlandia przegrywa u siebie z Rumunią.

Finlandia przegrała w Helsinkach z Rumunią 0:2 (0:0) w meczu grupy F eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy 2016. Od początku spotkania zaznaczyła się duża przewaga przyjezdnych, z której nie potrafili skorzystać. Dobrze spisywała się obrona Finów, głównie bramkarz Niki Mäenpää. Gospodarzy […]

Finlandia przegrała w Helsinkach z Rumunią 0:2 (0:0) w meczu grupy F eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy 2016.

Od początku spotkania zaznaczyła się duża przewaga przyjezdnych, z której nie potrafili skorzystać. Dobrze spisywała się obrona Finów, głównie bramkarz Niki Mäenpää. Gospodarzy stać było na przeprowadzenie tylko kilku kontr, które nie stworzyły większego zagrożenia pod bramką Tătăruşanu.

W drugiej połowie Rumuni dopięli swego. Najpierw w 54. minucie Stancu wykorzystał dośrodkowanie Pintilii i strzałem głową dał prowadzenie swej drużynie. Sytuacja Finów mocno się skomplikowała, gdy w 56. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Ring. Po tym wydarzeniu Finowie nie dali rady skonstruować żadnej składnej akcji. Ostatecznie Rumuni przypieczętowali zdobycie trzech punktów w 83. Minucie, kiedy to drugiego gola zdobył Stancu.

Finlandia w tym meczu poniosła pierwszą porażkę w tych eliminacjach i aktualnie zajmuje 3. miejsce.

Finlandia – Rumunia 0:2 (0:0)

0:1 – Stancu 54′
0:2 – Stancu 83′

Składy:

Finlandia: Mäenpää; Moisander, Toivio, R. Eremenko, P. Hetemaj, Pukki, Arkivuo, Sparv, Ring, Hämäläinen, Hurme;

Rumunia: Tătăruşanu; Raţ, Luchin, Hoban, Chiricheş, Chipciu, Pintilii, C. Tănase, Torje, Stancu, Grigore;

Kartki:

Żółta kartka: Cristian Tanase (8’), Bogdan Stancu (44’), Dragos Grigore (80’) – Rumunia; Alexander Ring (52’) – Finlandia

Czerwona kartka: Ring /56′ za drugą żółtą/ (Finlandia).

Sędzia: Paolo Tagliavento (Włochy).