Eliminacje ME 2016: Hiszpanie pewnie ogrywają Luksemburg

Bez sensacji obyło się w Luksemburgu, gdzie miejscowi ulegli faworyzowanym Hiszpanom 0:4.  Bramki strzelali Silva, Paco, Costa i Bernat. Pierwsze minuty to bicie głową w mur drużyny gości. Przyjezdni mieli przewagę nad Luksemburgiem, jednak sytuacje w ilościach hurtowych marnował Diego Costa. […]

Bez sensacji obyło się w Luksemburgu, gdzie miejscowi ulegli faworyzowanym Hiszpanom 0:4.  Bramki strzelali Silva, Paco, Costa i Bernat.

Pierwsze minuty to bicie głową w mur drużyny gości. Przyjezdni mieli przewagę nad Luksemburgiem, jednak sytuacje w ilościach hurtowych marnował Diego Costa. Sprawy w swoje ręce po ponad 20 minutach gry wziął David Silva i pięknym uderzeniem z półwoleja umieścił piłkę w siatce! Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Paco Alcacer zdobywając swoje trzecie trafienie w trzecim meczu w reprezentacji.

Obraz gry nie uległ zmianie w drugiej odsłonie. Przewagę mieli Hiszpanie, a stojący w ich bramce de Gea był niemalże bezrobotny. Po kilkunastu minutach gry drugiej części wreszcie przełamał się Diego Costa, w którego trafiła piłka po strzale Sergio, ale napastnik Chelsea świetnie obrócił się w stronę bramki i zdobył swojego pierwszego gola w narodowych barwach. Wynik w końcówce ustalił Juan Bernat. Debiutant w reprezentacji wykończył fantastyczne podanie Rodrigo Moreno i ostatecznie dobił miejscowych.

Luksemburg – Hiszpania 0:4 (0:2)