Eliminacje ME 2016: Kolejna porażka Holendrów!

Dość nieoczekiwanie toczą losy się w grupie A. Wprawdzie komplet 9 punktów na koncie Czechów specjalnie nie dziwi, jednak taki dorobek w przypadku Islandii wywołuje zaskoczenie. Dzisiaj Islandczycy sensacyjnie ograli Holandię 2:0. Od samego początku miejscowi ruszyli do ataków na […]

Od samego początku miejscowi ruszyli do ataków na bramkę gości i już po dziesięciu minutach gry prowadzili 1:0. Bjarnason wywalczył rzut karny, a do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Gylfi Sigurdsson. Zawodnik Swansea nie miał kłopotów z umieszczeniem futbolówki w siatce, 1:0.

Holendrzy atakowali bez pomysłu, a jedną postacią wyróżniającą się był Arjen Robben. Tymczasem jeszcze przed przerwą wynik podwyższył ten który go otworzył, czyli Sigurdsson. Tym razem zawodnik gospodarzy najlepiej odnalazł się w zamieszaniu podbramkowy po rzucie rożnym u umieścił piłkę w sieci.

Gospodarze do końca nie oddali już wygranej i po trzech meczach wraz z Czechami przewodzą w grupie A.

Islandia – Holandia 2:0 (2:0)
1:0 Sigurdsson 10′ (k.)

2:0 Sigurdsson 42′

Islandia: Halldorsson – Bjarnason Arnason, R. Sigurdsson, Skulason(46′ Saevarsson), Bjarnason, Gunnarsson, G. Sigurdsson, Hallfredsson, Bodvarsson (89′ Gislason), Sigthorsson

Holandia: Cillessen – Van der Wiel, De Vrij, Martins Indi, Blind, Afellay (78′ Fer), De Jong, Sneijder (46′ Huntelaar), Robben, Van Persie, Lens.(68′ Promes)