Eliminacje ME 2016: Łotwa – Turcja 1:1.

Reprezentacja Turcji chyba definitywnie żegna się ME Francja 2016. Po remisie 1-1 w Rydze z Łotwą mają na swoim koncie jedno oczko i minimalne szanse na promocje z grupy A.

Mecz rozpoczął się niezwykle spokojnie. Pierwsi w 9. minucie zaatakowali przyjezdni. Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym gospodarzy piłki w siatce nie potrafił umieścić Umut Bulut. Wraz z upływem czasu przewaga Turkòw rosła, jednal nieskuteczni byli Olcay Sahan i ponownie Bulut. W 41. minucie kapitalnej okazji nie wykorzystał kapitan Turków, Arda Turan. W czystej pozycji strzelił obok bramki. Gospodarze nie pozostawali dłużni. W 43. minucie wyprowadzili szybką kontrę, jednak Ikaunieks nie potrafił jej skutecznie sfinalizować.

Druga połowa rozpoczęła się doskonale dla Turcji. Kapitalnym strzałem z 30 metrów popisał się Kisa i nie dał szans Kolince. Siedem minut potem było 1-1. Rzut karny na gola zamienił Sabala. Zdenerwowani przyjezdni od razu zaatakowali, ale brakło konkretòw. Pòźniej tempo meczu mocno siadło. 1-1!

ŁOTWA 1-1  (0-0) TURCJA