Eliminacje ME 2016: Skromna wygrana Węgrów.

W ramach grupy F doszło do pojedynku dwóch najsłabszych ekip tej grupy. Wyspy Owcze podejmowały na swoim terenie Węgrów. Ten mecz to była szansa dla obu reprezentacji na pierwsze punkty w tych eliminacjach. Wyspy Owcze do tej pory 5 razy […]

Wyspy Owcze do tej pory 5 razy podejmowały Reprezentację Węgier. Nigdy w historii nie udało im się wygrać. We wszystkich konfrontacjach górą byli Węgrzy.

Przewagę na początku mecz meli gospodarze, którzy niejednokrotnie próbowali zagrozić bramce Dibusza. Po kwadransie gry do okazji zaczęli dochodzić goście. I to właśnie Reprezentacja Węgier w 21. minucie objęła prowadzenie za sprawą Adama Szalaia. Asystę przy tej bramce zaliczył Juhász. Kilka minut później wspaniałą okazję miał Nikolić. Dibusz był jednak na posterunku. Po strzelonym golu widać było wyraźną przewagę przyjezdnej ekipy. Pod koniec pierwszej części gry wyrównanie miejscowym mógł dać Hannson, lecz nie zdołał pokonać Dibusza.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli podopieczni Larsa Olsena, którzy za wszelką cenę chcieli wyrównać rezultat. W 84. minucie podwyższyć prowadzenie Węgrów mógł Dzsudzsák – nie udało się. Koniec meczu to przewaga piłkarzy Pála Dárdaia. W doliczonym czasie gry o zdobycie gola rozpaczliwymi atakami walczyli gospodarze. Wynik jednak nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0.

Dla Węgier były to pierwsze 3 punkty w tych eliminacjach. Dzięki temu drużyna ta awansowała na 3. lokatę w tabeli. Na ostatnim miejscu pozostają z kolei Wyspy Owcze.

Wyspy Owcze – Węgry 0:1

0:1 Szalai 21′

Składy:

Wyspy Owcze: Nielsen – Næs, Gregersen, Nattestad, Davidsen – Vatnhamar, Olsen, Benjaminsen, Hansson, Holst – Edmundsson;

Węgry: Dibusz – Simon, Juhász, Kádár, Korhut – Gera, Varga, Tőzsér, Dzsudzsák – Nikolić, Szalai.