Eliminacje ME 2016: Skromne zwycięstwo Ukrainy.

W Grupie C doszło do starcia trzeciej z czwartą siłą tabeli eliminacjo do EURO 2016. Ukraina podejmowała na Arenie we Lwowie Macedonie. W pierwszej połowie gra była bardzo wyrównana i zacięta, a na pierwszego gola kibice zgromadzeni w Lwowie, czekali, […]

W Grupie C doszło do starcia trzeciej z czwartą siłą tabeli eliminacjo do EURO 2016. Ukraina podejmowała na Arenie we Lwowie Macedonie.

W pierwszej połowie gra była bardzo wyrównana i zacięta, a na pierwszego gola kibice zgromadzeni w Lwowie, czekali, aż do doliczonego czasu pierwszej połowy. Konoplyanka wstrzelił piłkę w pole karne, ta odbiła się od Jarmolenki i wpadła pod nogi Sydorchuka, który z kilku metrów nie dał szans interweniującemu Pacovskiemu.

Na początku drugiej połowy, bo już w 47 minucie mogło, a właściwie powinno być 2:0. W polu karnym faulowany był Zozulya przez Gligorova. Do piłki podszedł Jarmolenko, ale piłka uderzona przez niego wylądowała na poprzeczce. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i to drużyna Ukrainy cieszyła się z trzech cennych punktów.

Ukraina 1:0 (1:0) Macedonia
Ukraina: Pyatov; Kucher, Shevchuk, Fedetskiy, Khacheridi, Rotan (90+1 Tymoshchuk), Stepanenko, Konoplyanka, Sydorchuk(90+5′ Edmar), Yarmolenko, Zozulya (77′ Budkivskiy) Trener: Formenko

Macedonia: Pacovski; Shikov, Ristovski, Alioski, Damcevski, Ademi, Abdurahimi, Gligorov (85′ Stojkov), Ivanovski (70′ Kostovski) , Jahović (62′ Velkoski), Trajkovski Trener: Durovski

Żółte Kartki: Fedetskiy, Sydorchuk Damcevski, Abdurahimi, Jahović, Trajkovski, Budkivskiy, Velkovski
Sędzia Główny: Sebastien Delferiere (Belgia)