Eredivisie: 1:1 w hicie kolejki!

W najciekawszym meczu kolejki Twente Enschede zremisowało 1:1 z Ajaksem Amsterdam. Niespełna 20 minut na boisku spędził Arkadiusz Milik. Twente zdecydowanie przeważało nad mistrzami kraju w pierwszej połowie co zaowocowało golem po ponad kwadransie gry. Jesus Corona wziął na siebie […]

W najciekawszym meczu kolejki Twente Enschede zremisowało 1:1 z Ajaksem Amsterdam. Niespełna 20 minut na boisku spędził Arkadiusz Milik.

Twente zdecydowanie przeważało nad mistrzami kraju w pierwszej połowie co zaowocowało golem po ponad kwadransie gry. Jesus Corona wziął na siebie akcję ofensywną, przeszarżował niemal przez całą połowę i spokojnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Obraz gry zmienił się po przerwie, kiedy to Ajax zaczął przeważać, a zdobycz w postaci gola przyniosło to dopiero w 71 minucie. Kishna prostopadłym podanie obsłużył Sigthorssona, a ten nie bez problemów umieścił futbolówkę w sieci. Na następne kilkanaście minut na boisku pojawił się Arkadiusz Milik, jednak nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Twente Enschede – Ajax Amsterdam 1:1 (1:0)
1:0 Corona 17′
1:1 Sigthorsson 71′

Twente: Marsman, Bengtsson, Bjelland, Martina, Schilder, Mokotijo, Miyaichti (62`Kusk), Corona (46`Mokhtar), Ebecilio, Ziyech (88`Engelaar), Castaignos

Ajax: Cillissen, Moisander, Viegever, Veltman, van Rhijn, Schone, Serrero (80` Zimling), Andersen, Klassen, Kishna (73` El Gazhi), Sigthorsson (72` Milik)