Europejska piłka ręczna w Eurosporcie

Rozgrywki piłki ręcznej na Starym Kontynencie będzie można oglądać w Eurosporcie. Stacja zakupiła na wyłączność prawa do rywalizacji klubowej i reprezentacyjnej do 2026 roku. Polscy kibice będą mogli śledzić zmagania reprezentacji Polski podczas tegorocznych mistrzostw Europy kobiet, które zaplanowane są […]

Rozgrywki piłki ręcznej na Starym Kontynencie będzie można oglądać w Eurosporcie. Stacja zakupiła na wyłączność prawa do rywalizacji klubowej i reprezentacyjnej do 2026 roku.

Polscy kibice będą mogli śledzić zmagania reprezentacji Polski podczas tegorocznych mistrzostw Europy kobiet, które zaplanowane są na grudzień. W Eurosporcie będzie można obejrzeć także kolejne trzy edycje zarówno żeńskich, jak i męskich zmagań (2022, 2024, 2026). Ponadto stacja należąca do grupy Discovery pokaże mistrzostwa Europy 2021, 2023 i 2025 w piłce ręcznej plażowej. Ta odmiana prężnie rozwija się także w Polsce – ubiegłoroczna edycja ME rozegrana została w Starych Jabłonkach, a niedawno PKOl ogłosił, że znalazła się ona we wstępnym programie III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023.

W Eurosporcie obejrzymy również rywalizację klubową mężczyzn i kobiet na wszystkich trzech poziomach – Ligi Mistrzów, Ligi Europejskiej i Pucharu EHF. Prawa te również zostały zakupione do roku 2026. Pierwsza transmisja w Eurosporcie będzie miała miejsce już w środę, kiedy to Łomża VIVE Kielce zagra na wyjeździe z SG Flensburg Handewitt w meczu inaugurującym zmagania mistrza Polskiw w Champions League. Pozostałe mecze dostępne będą na platformie Eurosport Player.

W Eurosporcie od lat pokazujemy najważniejsze imprezy w kilkudziesięciu dyscyplinach. Jestem bardzo szczęśliwa, mogąc ogłosić, że przez najbliższe sześć lat widzowie Eurosportu będą mogli oglądać piłkę ręczną na najwyższym poziomie, w tym mecze polskich klubów w europejskich pucharach oraz reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn w mistrzostwach Europy. To znakomite uzupełnienie naszej bogatej oferty, która usatysfakcjonuje każdego miłośnika sportu. Piłka ręczna dołącza do sportów zimowych, na czele ze skokami narciarskimi, kolarstwa, wielkoszlemowego tenisa, snookera i igrzysk olimpijskich jako jeden z kluczowych sportów na antenach Eurosportu – podkreśliła Dorota Żurkowska-Bytner, dyrektor Eurosportu w Polsce i Członek Zarządu TVN, Grupa Discovery.

ŚRODA – 16 WRZEŚNIA 2020

18:40 Liga Mistrzów EHF – 1. kolejka, grupa B: RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO – AALBORG HÅNDBOLD na żywo
Eurosport Player

18:40 Liga Mistrzów EHF – 1. kolejka, grupa A: MIESZKÓW BRZEŚĆ – VARDAR 1961 na żywo
Eurosport Player

20:40 Liga Mistrzów EHF – 1. kolejka, grupa A: SG FLENSBURG-HANDEWITT – ŁOMŻA VIVE KIELCE na żywo
Eurosport Player

20
:40 Liga Mistrzów EHF – 1. kolejka, grupa B: HBC NANTES – VESZPRÉM HC na żywo
Eurosport Player

CZWARTEK – 17 WRZEŚNIA 2020

18:40 Liga Mistrzów EHF – 1. kolejka, grupa A: MOL-PICK SZEGED – PARIS SAINT-GERMAIN na żywo
Eurosport Player

18:40 Liga Mistrzów EHF – 1. kolejka, grupa B: HK MOTOR ZAPOROŻE – FC BARCELONA HANDBOL na żywo
Eurosport Player

18:40 Liga Mistrzów EHF – 1. kolejka, grupa B: HC PDD ZAGRZEB – THW KIEL na żywo
Eurosport Player

20:40 Liga Mistrzów EHF – 1. kolejka, grupa A: ELVERUM HÅNDBALL – FC PORTO SOFARMA na żywo
Eurosport Player

About Wojciech Nowakowski